Україна

Зеленський доручив правоохоронним органам з’ясувати “усі деталі” рішення КСУ про електронне декларування

Президент України зауважив, що демонтаж контрольних функцій Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та кримінальної відповідальності за свідоме порушення вимог законодавства при декларуванні ніколи не буде сприйнятий ні українським суспільством, ні європейськими партнерами

Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності термінової реакції на ситуацію, яка склалася після ухвалення Конституційним судом України (КСУ) рішення, яким була визнана неконституційною кримінальна відповідальність за недостовірні відомості у деклараціях чиновників.

Про це Зеленський заявив під час засідання Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), яке присвячене вжиттю невідкладних заходів після рішення КСУ, повідомляє 1NEWS.

“Справа не тільки в цьому рішенні, а й загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та на створення реальної загрози національній безпеці та обороні нашої держави. Ми повинні не допустити ані того, що цю проблему почне вирішувати вулиця на свій розсуд, ані того, що це або якесь інше рішення Конституційного суду буде використане ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном”, – зазначив Зеленський.

Він зауважив, що демонтаж контрольних функцій Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та кримінальної відповідальності за свідоме порушення вимог законодавства при декларуванні ніколи не буде сприйнятий ні українським суспільством, ні європейськими партнерами.

“Одразу скажу про головне, щоб ні в кого не було навіть найменшого сумніву, – система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроєкти для її поновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної Ради як невідкладні”, – наголосив президент України.

Він закликав учасників засідання знайти відповіді на запитання про те, чому взагалі з’явилося дане рішення КСУ та які у нього мотиви. Також Зеленський звернувся до правоохоронних органів з проханням встановити всі деталі ухвалення рішення КСУ.

Окрім того, президент України особливо наголосив на загрозах, які становить рішення суду для країни та її національної безпеки.

“У нас не буде грошей, у нас не буде підтримки, будуть скасовані і напрацьовані проєкти, і підтримка Світового банку. У нас буде велика діра в бюджеті. А головне – ми не розуміємо, який сюрприз Конституційний суд зробить завтра чи післязавтра”, – сказав Зеленський.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button