Україна

Зеленський до розпуску Ради може скликати позачергову сесію

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що на консультаціях з приводу розпуску парламенту Президенту Україну Володимиру Зеленського запропонували скликати позачергову сесію діючого скликання Верховної Ради для зміни виборчої системи. Про це вона заявила на брифінгу під Адміністрацією Президента.

Тимошенко наголосила, що якщо розпуск парламенту відбудеться зараз, то Президент не матиме можливості провести зміни до виборчої системи, а також провести призначення, які є в його компетенції.

Лідер «Батьківщини» зацитувала Конституцію, в якій зазначається, що після виходу указу Президента про розпуск парламенту, Верховна Рада не може приймати жодних рішень.

При цьому за її словами, Президент за законом може скликати позачергову сесію Верховної Ради та сформувати її порядок денний. «На ній пропонується ухвалити рішення про зміну виборчої системи, прибравши мажоритарні округи. Зняти недоторканність з Президента, депутатів та суддів. А також провести призначення силовиків – міністра оборони, глави СБУ, Генпрокурора. Також глава держави повинен призначити міністра закордонних справ і може ініціювати заміну глави Національного банку», – заявила Тимошенко.

За її словами, якщо Володимир Зеленський скористається такою порадою і скличе позачергову сесію, то вибори можуть відбутися не 21 липня, а 28 липня – тобто на тиждень пізніше від попередньої дати, що не суттєво вплине на ситуацію.

Нагадаємо, після сьогоднішніх консультацій в Адміністрації Президента лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що попередньою датою позачергових виборів до парламенту визначено 21 липня.

В свою чергу віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, яка також була присутня на консультаціях, заявила, що вибори можуть відбутися 28 липня.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close