Україна

Зеленському нагадали про обіцянку закінчити війну до 9 грудня

Президент Володимир Зеленський рік тому на зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки дав обіцянку закінчити війну на Донбасі до 9 грудня 2020 року. Але чекати його відставки через невиконання обіцяного навряд чи варто. Про це на своїй сторінці у Facebook пише політичний оглядач Сергій Розенбаум.

«Не дочекаєтесь. Восени цю обіцянку Зеленського нагадав віце-прем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Але як він це зробив? Подав слова президента так, що рік взятий не на завершення війни, а на спробу слідувати Мінським угодами. Ну а якщо не піде, значить Зеленський буде щось думати. «Я трошки інакше тлумачу слова президента. Він сказав, що він бере собі рік йти за сценарієм, який був написаний до нього. За сценарієм, який був написаний в 2016 році. Маються на увазі Мінські угоди – як вони були написані. Він це по суті сказав 9 грудня як я це сприймаю, в Парижі. Тому 9 грудня пройде цей рік – відповідно президент буде приймати рішення», – заявив Резніков, додавши, що війна в цьому році не буде завершена.

Розенбаум додає, що цей рік Україна ігнорувала ці самі Мінські угоди, навіть не намагаючись їх виконати, тому що, виявляється, це неможливо. «Ніякої зрозумілої альтернативи Київ теж не запропонував. План Кравчука, який був швидше видимістю якоїсь роботи, ніж реальним планом, був розгромлений і в ОРДЛО, і в Росії. Цинічно навіть те, що українська влада не тільки гальмує виконання політичних домовленостей, але навіть не намагається дотримуватися режиму перемир’я на Донбасі. Після скандалу навколо оборонних споруд в районі Шумів в регіоні ледь знову не спалахнули повномасштабні дії», – додав політексперт.

«Виникає питання – так, а чим тоді займався Зеленський і його офіс весь цей рік? Очевидно ж, що ні закінченням війни на Донбасі. Тобто, рік витрачений даремно. Скажіть, який сенс від президента, який перед обранням запевняв, що його головна задача – закінчити війну, а в підсумку просто витрачає дорогоцінний час на безглузду риторику? Володимире Олександровичу, не можете? Ідіть! Ви обіцяли. Нехай війну закінчать ті, хто може це зробити. Такі люди є», – зазначив Розенбаум.

Back to top button