Україна

Збитки держави через незаконні вирубки лісів оцінюються у мільярд гривень

Через незаконні вирубки лісів збитки держави складають понад 1 мільярд гривень лише за останні декілька років, інформує 1NEWS.

Про це повідомив новий очільник Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час наради з представниками терорганів Держлісагентства щодо подальшого розвитку лісової галузі.

“Стосовно незаконних рубок, збитки держави складають більше 1 млрд грн. Значна частина ринку на сьогоднішній день знаходиться у тіні, електронний облік має на меті витягнути його з тіні. Ми маємо на меті також ввести кримінальну відповідальність за дерево без бирки”, – розповів Заблоцький.

У своєму Telegram-каналі Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук уточнив, що це цифри за останні декілька років.

Таким чином, тепер всі дерева будуть обліковуватись – існуватиме централізований облік деревини та її походження. Відповідно, правоохоронні органи і громадськість зможуть перевірити деревину за номером бирки, товарною накладною.

“Стосовно незаконного обігу деревини, на сьогоднішній день нараховується значна кількість нелегальних лісопилень. Це пов’язано й з тим, що велика кількість дозвільних документів потрібна для відкриття лісопильні”, – додав Заблоцький.

Він також зазначив, що найближчим часом необхідно ухвалити закон про ринок деревини, де “чітко будуть виписані правила гри для всіх учасників процесу”.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close