Україна

Завершено випробування українських крилатих ракет “Нептун”

В Україні успішно завершили випробування з ураженням надводної цілі двома крилатими ракетами Р-360 “Нептун”, орієнтовно через два місяці комплекс буде прийнятий на озброєння, передає 1NEWS з посиланням на defence-ua.com.

“Ми завершили нещодавно фінішні випробування комплексу “Нептун”. Підкреслюю, що не ракети (Р-360), а комплексу “Нептун” (наземної берегової версії РК-360МЦ)”, – наголосив Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ “Луч” Олег Коростельов.

“Ми можемо констатувати факт, що ми завершили випробування і тепер буде проходити процедура постановки на озброєння. Вона містить акти державної комісії, вона містить кодифікацію складових частин і комплексу в цілому … І надалі, наказу міністра на взяття, як кажуть, на забезпечення”, – додав він.

За словами Олега Коростельова на всі процедурні моменти знадобиться приблизно кілька місяців. Він також висловив впевненість, що кошти на виготовлення першого берегового комплексу “Нептун” та ракет для нього будуть виділені державою.

“Я думаю, так мене орієнтують у всіх колах, що відносяться до озброєння, що гроші заплановані, вони будуть видані найближчим часом для забезпечення серійного виробництва”, – зазначив Олег Коростельов.

За словами Генерального конструктора-Генерального директора, наявні виробничі потужності підприємств оборонно-промислового комплексу України, залучених до виробництва комплексу РК-360МЦ, дозволять виготовити перший дивізіон берегової версії “Нептуна” протягом 10-11 місяців.

“В принципі, нам для виготовлення орієнтовної кількості та виробів (крилатих ракет) і складових частин комплексу буде потрібно близько 10-11 місяців. Трошки менш як рік. Тим більше, його здавати можна частинами. Тобто вводити в експлуатацію, наприклад, половину обладнання, яке необхідно на землі та партіями здавати ракети”, – розповів Олег Коростельов.

Нагадаємо, в склад одного дивізіону РК-360МЦ “Нептун” входить 19 машин (Рухомий командний пункт РКП-360 та по 6 одиниць пускових установок УСПУ-360, транспортно-заряджаючих машин ТЗМ-360 та транспортних машин ТМ-360). Загалом один дивізіон буде мати на озброєнні 72 крилаті ракети Р-360.

Таким чином, один дивізіон берегової версії “Нептун” здатен забезпечити практично одномоментний (з інтервалом між пусками ракет у кілька секунд) залповий пуск 24 ракет. При цьому запасу ПКР вистачить ще на два таких залпи після перезаряджання.

Крилата ракета Р-360 має масу 870 кг, при вазі бойової частини у 150 кг, а швидкість її руху становить близько у 900 км/год. Вона здатна уразити ціль на відстані до 280 км, а потужності її бойової частини достатньо щоб потопити корабель водотоннажністю до 5000 тонн (кораблі класу корвет, фрегат та деякі есмінці).

Розробка “Нептуна” почалася у 2014 році. Публічний показ макету вперше відбувся восени 2015 року на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2015”.

Перші публічні льотні (броскові) випробування крилатої ракети Р-360 “Нептун” пройшли у січні 2018 року. З серпня того ж року випробування ракети перенесли на полігон “Алібей”. У квітні 2019 року вперше відбулися пуски (та власне демонстрація) з берегової версії комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

Своєю чергою, у листопаді минулого року, після пусків на дистанцію у 250 км, Олег Коростельов повідомив, що розробка крилатої ракети Р-360, як літального апарата, завершено й надалі будуть перевірятися бойові характеристики ПКР.

Перші пуски по надводній ціли відбулися на початку квітня цього року. Надалі пройшло ще три етапи випробувань з бойовими пусками на яких були протестована здатність ракет протистояти засобам РЕБ, груповий пуск та нарешті ураження надводної цілі ПКР з бойовою частиною.

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close