Україна

Затверджено алгоритм торгів газом для потреб виробників продтоварів

Кабінет Міністрів затвердив порядок біржових торгів газом власного видобутку для потреб виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, передає 1news з посиланням на Укрінформ.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 12 січня.

Згідно з проєктом рішення, Міністерство енергетики також має невідкладно затвердити персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу газу українського видобутку.

Документ прийнятий із одноденним доопрацюванням та дооформленням.

За повідомленням Міністерства економіки, продавець газу зобов’язаний повідомити біржі граничну ціну продажу палива, яка буде максимальною для укладання біржової угоди по кожній з заявок, не пізніше, ніж за 4 години до початку проведення торгової сесії. У випадку невиконання цієї вимоги стартова ціна продавця буде визначена як гранична. Цінові ліміти, вище яких не може укладатись угода, будуть встановлені біржею на основі отриманої від продавця інформації.

Зазначається, що на спеціальні аукціони будуть допускатися компанії – виробники соціальних продуктів, що входять до списку Міністерства аграрної політики та продовольства, а також трейдери, які мають укладені договори з цими компаніями. Для забезпечення чесної конкуренції торги відбуватимуться в умовах анонімності учасників-покупців. Газові аукціони відбуватимуться виключно у робочі дні.

За організаційними складовими торгів та дотриманням порядку процедури слідкуватиме комітет, до якого увійдуть представники від Мінекономіки, Міненерго та Мінагрополітики. Оголошення про проведення торгів будуть розміщуватись на сайті уповноваженої біржі та міститимуть найменування продавців, стартову ціну, кількість та розміри лотів, крок торгів та умови постачання, іншу інформацію, що стосується торгів.

 

 

 

 

Back to top button