Україна

Заступник голови Конституційного суду України заявив, що не підтримував скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Сергій Головатий вважає це рішення КСУ юридично необґрунтованим

Заступник голови Конституційного суду України Сергій Головатий розповів, що він не підтримував рішення від 27 жовтня, яким скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

Про це інформує 1NEWS з посиланням на Українську правду.

Головатий нагадав, що стаття 366 ККУ встановлює кримінальну відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання ним декларації. Отже, пояснює він, юридична конструкція цієї статті чітко вказує на те, що суб’єкт декларування нестиме відповідальність виключно за умови, якщо на момент подання декларування він знав про недостовірний характер внесених до неї відомостей.

Він зазначив, що у статті встановлена межа настання кримінальної відповідальності – якщо неправдиві відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб: “На підставі цього критерію відбувається розмежування між притягненням особи до кримінальної відповідальності. Тобто, відповідальність (кримінальна або адміністративна – ред.) за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей розмежовується залежно від суми”.

“Висновок Суду про неконституційність кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей вважаю юридично необґрунтованим”, – підкреслив Головатий.

Раніше НАЗК повідомляло, що Головатий не мав права брати участь в цій справі через конфлікт інтересів.

Відомство повідомило, що в декларації Головатого за 2019 виявлено 3,6 млн грн. недостовірних відомостей.

Back to top button