Україна

Заплановане на сьогодні розведення військ на Луганщині не відбудеться

Розведення військ у Петрівському та Золотому, яке мало розпочатися 7 жовтня, не відбудеться, оскільки бойовики порушили домовленість. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, пише «Українська правда».

«Сьогодні мало б початися розведення. Дійсно про це домовились у Мінську наші переговорні команди. На превеликий жаль, ви знаєте самі, були обстріляні декілька днів тому Петрівське і Золоте», – зазначив він.

«А наскільки ви пам’ятаєте, то наше рішення було про те, що розведення починається на 7-й день після того, як на конкретній цій ділянці зберігається мир і не відбувається обстрілів», – додав міністр.

Тепер, за словами Пристайка, доведеться чекати наступних 7 днів, під час яких бойовики мають довести, що вони налаштовані серйозно і готові до подальших кроків, таких як розведення.

Нагадаємо, 1 жовтня Президент України Володимир Зеленський заявив про досягнення на зустрічі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі домовленості про початок розведення військ у Петровському та Золотому.

Додамо, що цими вихідними представники націоналістичних організацій вирушили до Петрівське та Золоте, аби не допустити відведення військ. Зокрема, лідер «Національного корпусу», перший командир полку «Азов» Андрій Білецький заявив про готовність захищати Золоте в разі відведення військ.

Також нагадаємо, що 6 жовтня в зоні ООС загинув військовослужбовець 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу Іван Дейкун. 41-річного старшого солдата вразило кілька куль, випущених з великокаліберного кулемета. Він помер на місці від больового шоку та втрати крові.

Останні новини

Back to top button