Україна

Законопроект Президента щодо Донбасу підтримано в парламентському комітеті

Комітет ВР з питань нацбезпеки та оборони рекомендує Верховній Раді ухвалити в першому читанні президентський законопроект про забезпечення державного суверенітету на Донбасі, інформує 1News з посиланням на Укрінформ.

Відповідне рішення ухвалено сьогодні на засіданні комітету. Водночас комітет відхилив альтернативний законопроект, поданий групою народних депутатів.

Водночас комітет, як і прогнозувалося, відхилив альтернативний законопроект, поданий групою народних депутатів.

Як відомо, Президент 4 жовтня вніс до Верховної Ради законопроект №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», який має створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону.

Зокрема, у проекті закону пропонується визначити правовий режим територій окремих районів Донецької та Луганської областей, на яких не діють органи влади України, як тимчасово окупованих територій, особливості захисту прав і свобод громадян України, які там проживають.

Відповідно до тексту законопроекту тимчасова окупація частин території України стала одним із наслідків збройної агресії РФ проти України.

У документі також констатується, що Україна не визнає злочинне загарбання Росією частини території України, та зазначається, що РФ ініціювала, організовувала та підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частини нашої території.

Ініціаторами альтернативного законопроекту № 7163-1 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями» є народні депутати від фракції партії «Об’єднання «Самопоміч», серед яких — Оксана Сироїд, Олег Березюк, Ірина Подоляк, Єгор Соболєв, Олена Сотник, Семен Семенченко та інші.

Раніше секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник пояснив, що президентський проект зосереджений передусім на заходах з відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, а альтернативний — більше на статусі окупованих територій Донбасу та правовідносин з ними.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close