Україна

Забудовнику Микитасю вручили нову підозру: його звинувачують у викраденні людини

Сьогодні слідчими Національної поліції було пред’явлено підозру колишньому керівнику компанії «Укрбуд» Максиму Ммкитасю. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, Микитась обґрунтовано підозрюється в замовленні на організацію викрадення та вимаганні коштів із застосуванням сили стосовно іншого громадянина.

«З огляду на те що ця справа відноситься до категорії резонансних, наслідком став дозвіл на публікацію частини доказів, покладених в основу підозри громадянину Микитасю», – зазначив Геращенко.

Він додав, що поліція і прокуратура звернутися до суду з вимогою обрати запобіжний захід Максиму Микитасю у вигляді утримання під вартою на період слідства.

На початку грудня підозрюваного у причетності до заволодіння майном Нацгвардії екс-власника будівельної корпорації «Укрбуд» Максима Микитася відпустили під цілодобовий домашній арешт, він пішов на співпрацю зі слідством.

фото вручення підозри з Телеграм-каналу Андрія Портнова

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливі зловживання та розкрадання грошей під час будівництва житла для Нацгвардії. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила біля станції метро «Червоний хутір».

Досудове розслідування встановило, що вартість цих квартир на 81,6 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

Микитась отримав підозру від НАБУ у жовтні минулого року. 20 січня 2020 року його зняли з рейсу при спробі вильоту з України.

За даними ЗМІ, антикорупційні органи вважають, що на прохання забудовників нинішній заступник керівника Офісу президента Олег Татаров міг домовитись про написання позитивної для фірми експертизи. Її зробив Київський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ.

Нібито саме інформація про Татарова допомогла Микитасю вийти з-під варти за рахунок угоди зі слідством.

Back to top button