Україна

Забудовник програв суд щодо забудови Совських ставків у Києві

Офіс Генпрокурора відстояв у Верховному Суді повернення громаді Києва нижнього каскаду Совських ставків. Боротьба за мережу водойм і болотних угідь у столиці тривала майже три роки, повідомила 1News  прес-служба Офісу Генпрокурора.

Зазначається, що прокуратура довела у всіх інстанціях незаконність передачі земельної ділянки площею у 19 га комерційній структурі для будівництва цілого комплексу споруд.

«Прокуратура на ділі захищає інтереси людей – Верховний Суд поставив крапку в нашому протистоянні із забудовниками за унікальну екосистему дикої природи в столиці. Ми повернули Нижній каскад Совських ставків киянам. Прокурори зберегли від знищення не тільки «зелений фільтр» для загазованої столиці, а й домівку для червонокнижних тварин та рослин прямо посеред мегаполіса», – заявила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

Офіс Генпрокурора додає, що Совські ставки є важливою складовою екосистеми столиці України, а їх забудова може призвести до незворотних негативних наслідків для її жителів.  Також цей об’єкт перебуває під охороною Водного та Земельного кодексів України та Закону України «Про Червону книгу України».

Погодившись із доводами прокурора Офісу Генерального прокурора, Верховний Суд залишив у силі рішення судів про розірваня договору оренди та повернення каскаду Совських ставків киянам.

Зазначимо, суд стосовно Совських ставків вівся між громадою Києва та забудовником, який планував на їх місці побудувати житловий комплекс. У ЗМІ повідомлялось, що забудовником, який планував забудувати ставки є Ігор Баленко – власник мережі супермаркетів «Фуршет».

Back to top button