Україна

За відмову продавати хлор на «Дніпроазот» можуть накласти величезний штраф

Великий виробник аміаку й азотних добрив підприємство Дніпроазот ризикує бути оштрафованим через відмову продавати хлор, необхідний для знезараження питної води, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу Антимонопольного комітету України (АМКУ).

“Часткова або повна відмова суб’єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації визнається зловживанням монопольним становищем”, – йдеться в повідомленні.

У комітеті зазначають, що це порушення тягне накладення штрафу до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Крім того, АМКУ отримав від Дніпроазота звернення щодо висновку про можливість зміни ціни на рідкий хлор.

“Комітет відповідно до своїх повноважень і завдань, визначених законодавством, не є ціновим регулятором, не встановлює та не надає висновки про економічну обґрунтованість цін на товари”, – підкреслюють в АМКУ.

Зазначається, що ціни на хлор рідкий є вільними цінами, які самостійно встановлюються і на які відсутнє державне регулювання.

“Отже, якщо Дніпроазот впевнений в обґрунтованості підвищення ціни на власну продукцію – жоден чинний нормативно-правовий акт не забороняє такі дії”, – додали в комітеті.

15 червня Дніпроазот припинив свою роботу у зв’язку зі збитковістю. Підприємство було виробником і постачальником рідкого хлору й соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

Пізніше заступник директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська розповідала, що Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo зупиняють виробництво в Україні у зв’язку з припиненням роботи заводу Дніпроазот.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині на невизначений час зупинив роботу потужний хімічний завод АТ “Дніпроазот” у Кам’янському.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close