Україна

За транзит російського газу Україна отримає понад 7 млрд доларів

Про це у Facebook повідомив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, передає 1NEWS.

Доходи від транзиту газу, які Україна отримає упродовж наступних 5 років відповідно до підписаних між “Нафтогазом” та “Газпромом” контрактів складуть 7,2 мільярда доларів.

“Мене іноді дивує, що “експерти” кажуть про наш позов на 12,2 мільярда доларів, і про те, чи є економічний сенс від нього відмовлятися в обмін на транзит на умовах «качай або плати» з гарантованими доходами у розмірі 7,2 мільярда доларів плюс можливість значних додаткових доходів від транзиту”, — написав Вітренко.

Він зазначив, що Україна отримала перевагу від підписання саме цієї угоди на заміну відмови від нового багатомільярдного позову, адже, найімовірніше, що арбітраж не присудив би всю суму позивних вимог Нафтогазу.

“Ще раз нагадаю, що врегулювання — це ще і відмова від позовів з боку Газпрому. Так, вони мають значно меншу ймовірність виграшу, але йдеться десятки мільярдів доларів, що навіть більше, ніж сума наших позовів”, — додав Вітренко.

За його словами, таке рішення було прийнято в інтересах України, адже метою переговорів було підписання контракту на транзит.

“Інтереси країни — це продовження транзиту, це отримання грошей зараз, а не за рік і тим більше не за 3-7 років. Транзит газу – це десятки тисяч робочих місць. Це більш низькі тарифи на газ для споживачів України. Це економічне заростання. Це доходи державного бюджету. Це геополітика і безпека. Тому нам потрібно було продовження транзиту, причому з гарантіями”, – зазначив виконавчий директор “Нафтогазу”.

 

 

Back to top button