Україна

За перевезення пільговиків Укрзалізниця недоотримала 150 млн грн компенсації

Упродовж 8 місяців цього року АТ «Укрзалізниця» отримала лише 21% від суми, що підлягає компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій приміським залізничним транспортом, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу УЗ.

Загалом за січень-серпень регіональні філії Укрзалізниці надали послуг з перевезення пасажирів пільгових категорій на суму понад 190 млн грн, а компенсовано лише 40 млн грн.

Відзначимо, що згідно з законодавством України існує 17 категорій громадян, які мають право безкоштовного проїзду в приміському залізничному транспорті. Відповідно до бюджетного кодексу компенсувати витрати за такі перевезення повинні органи місцевої влади.

“За 8 місяців ми перевезли понад 11 млн таких пасажирів або 41% від загальної кількості, за які недоотримано компенсацій 150 млн грн. Це кошти, які Укрзалізниця могла б спрямувати на ремонт рухомого складу, підвищення рівня комфорту та навіть придбання нових поїздів”, — відзначив директор Департаменту приміських пасажирських перевезень Укрзалізниці Олександр Болдов.

Антилідерами відшкодування витрат Укрзалізниці за перевезення приміським транспортом пасажирів пільгових категорій стали м. Київ, (компенсовано 0% від суми наданих послуг — 19,2 млн грн), Чернівецька область (компенсовано 1,7% від суми наданих послуг — 758 тис. грн), Харківська (9,8% від суми 25,8 млн грн), Львівська (11,2% від суми 17 млн грн) та Тернопільська (12,7% від суми 9,3 млн грн) області.

Серед найбільш сумлінних платників можна відзначити Херсонську (компенсовано 95,3% від суми наданих послуг — 1,3 млн грн), Миколаївську (72,7% від суми наданих послуг — 2,2 млн грн) та Волинську ( 65 % від суми наданих послуг — 2,2 млн грн) області.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close