Україна

За переказ будь-якої суми на картку українцям доведеться заплатити 19,5% податку

Відтепер громадяни України, які отримують кошти на банківську карту від людей, що не є близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, брати та сестри, баба та дід, онуки) змушені будуть платити податок.

Так, якщо громадянин отримує кошти на банківську карту, то до 1 травня 2021 року він має вказати цей факт в податковій декларації, а до 1 серпня – сплатити податок.

Розмір податку становить 18% + 1,5% військового збору.

За подарунок у вигляді нерухомості або автомобіля доведеться заплатити 6,5% вартості.

Примітно, що податком з доходів банківських карт буде обкладатися тіло доходу – трудового, інвестиційного, від продажу, сімейного або державно-соціального. Навіть якщо людина продає свої річ в інтернеті, отримуючи гроші на карту, за це доведеться сплатити податок.

Юристи Телеграм-каналу «Адвокат права» пояснюють новий вид оподаткування простим прикладом: «Катя продала Васі свій велосипед за 1000 грн. Вася – за діджиталізацію, тому скинув Каті грошики на банківську карту. А Каті…довелося заплатити 19,5% податку».

Зазначається, що платити податок потрібно буде навіть в тому випадку, якщо ви продаєте своє речі в інтернеті, бо це теж рахується як прибуток.

Єдина операція, яка не буде оподатковуватися, це кошти, повернуті в рахунок боргу. Для цього в призначенні транзакції необхідно вказати факт повернення по позики.

Юристи додають, що 31 січня 2020 року в Україні не існує банківської таємниці. НБУ прийняв постанову №13 «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», що дозволяє банку продавати звіти про операції на картках всіх фізичних осіб без їх згоди. Відсутні будь-які обмеження щодо такого звітування банками.

Оновлено 19.02.2020 о 14:46: 

Державна податкова служба на своїй сторінці у Facebook роз’яснила, що нових податків вводити не збирається. “Інформація про те, що вводиться новий податок і тепер будуть оподатковуватися всі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності”, – говориться у повідомленні.

В той же час ДПС зазначає, що оподаткування здійснюватиметься виключно у випадках, передбачених чинним законодавством.

“Інформація про банківські рахунки звичайних фізичних осіб (які не є ФОПами) може бути надана банком лише:

 • за запитом ДПС – щодо наявності банківських рахунків;
 • за рішенням суду – про рух коштів чи про будь яку іншу інформацію щодо рахунка.

“Отже, якщо ДПС дізнається про номер рахунка фізичної особи, то для розкриття більш детальної інформації по ньому (про рух коштів тощо) зобов’язана звернутися в суд”, – говориться у повідоменні.

Tags

Останні новини

23 Comments

 1. Згідно Податкового Кодексу, нові податки стають чинними лише з наступного фінансового року.
  Тобто, по Закону, операції у 2020 році не повинні обкладатися цим новим податком.

  1. Де вказано в Податковому кодексі, що це повинно обкладатися податком взагалі?

  1. Я сейчас подавала декларацию, так мне уже сказали принести карточный счёт и движение средств по счету. Я возмутилась и инспектор не смогла мне точно вменяемо объяснить где это прописано и с какого года я это должна сделать.

  2. 100% це утка! І для чого це друкувати взагалі. Ким і коли прийнято не вказано…

 2. А як же тепер бути людям, яким небайдужі перераховують гроші на операції? Тобто, якійсь дитині, котрій потрібна дорога операція, небайдужі люди перерахували гроші на картку, а держава, яка ні копійчини не дала цій дитині, та ще й забере частину? А потім цій дитині ще й відзвітувати треба про це? Однако!!!

 3. В ср@ку значит карты засунуть законотворцам…. бред! Где источник? Под рашу поёте или на рекламе гг заработать решили? 2% много, а за 20% я на Биткоин, Монеро перейду. Банкам триндец наступит и пора бы уж им всем в банкроты… кредит 25%+налог 20% и народ уедет жить в Европу, не вернётся! А вы с бабушек берите налог, с пенсии 1700.
  Налог с денег на кредитке, если минус….. пишите бред, а где закон?

 4. Шо за хрень! Я с компанией например хочу поехать в поход например на Кипр. Чтобы купить билеты в одном самолете – мне на карту каждый член группы скидывает стоимость билетов и я покупаю. Вопрос – за что я должен платить 19,5 процентов?

  1. 19,5% за доходи. Не знаю как сейчас (раньше пытался разобраться с этим вопросом). Например: Мой друг сегодня в городе Н.. Я прошу его купить в этом городе мне фигню за 10 тис. грн и пересылаю ему деньги на карточку. Мой друг попал? Да попал, если я шлю ему на зарплатную карточку (уже давно банкам указано,что на зарплатную – только зарплата). Если Приват, то можно послать на универсальную и тогда все ок, и друг и ты не приделах (там своя комиссия за пересылку денег). Когда-то (2018 год) послал деньги другу на карточку (отдавал долг) деньги застряли (у меня сняло, другу не добавило). Звоним в Приват с вопросом: Где бабки?. Отвечают: зависли до выяснения их происхождения. Потом стукнула одна мысля в голову и проходило: в назначении платежа писать “материальная помощь” и т.п. (мат.помощь не облагается налогом). Я не думаю, что банки захотят терять своих клиентов 🙂

 5. Дана інформація не відповідає чинному законодавству. У Податковому кодексі України відсутні відомості стосовно необхідності оподаткування доходів людей, які вони отримують на банківські картки.
  Крім того, було вивчено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який також, не передбачає інформацію стосовно оподаткування доходів людей, які вони отримують на банківські картки.

 6. Дана інформація не відповідає чинному законодавству. У Податковому кодексі України відсутні відомості стосовно необхідності оподаткування доходів людей, які вони отримують на банківські картки.
  Крім того, було вивчено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який також, не передбачає інформацію стосовно оподаткування доходів людей, які вони отримують на банківські картки.

 7. Які види переказів належать до доходів, що підлягають оподаткуванню

  Для громадян України суми грошових переказів, одержаних з-за кордону незалежно від способу отримання переказу (зарахування на поточний, у т. ч. картковий, рахунок, готівкою) є доходом, з якого необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб. Іноземним доходом є сума отриманого міжнародного грошового переказу за будь-якою системою (SWIFT, Western Union, MoneyGram, VISA, MasterCard тощо)

 8. Харашо, а я сам себе считаюсь близким родственником?? Если перевод средств осуществляется с моей загран карты на мою укр карту???

 9. “Інформація про те, що вводиться новий податок і тепер будуть оподатковуватися всі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності. Ніяких нових податків не вводиться!” – Державна податкова служба України.

 10. Катя, которая занимается продажами через интернет, как все знают это очень сейчас популярно и производиться перевод на карту. «Катя продала Васі свій велосипед за 1000 грн. Вася – за діджиталізацію, тому скинув Каті грошики на банківську карту. А Каті…довелося заплатити 19,5% податку».
  В цене за велосипед уже вложен налог 20%. А тут еще за перевод плати 19,5%, получается налог на налоге….

  Нас так стремительно учат мобильному миру, а теперь это спокойно уничтожают. Привет наличка…..

 11. А банківські установи в курсі??? Адже тепер люди перестануть взагалі користуватися банківськими послугами. Як в старі добрі 90-ті, будуть возити кошти в поліетиленових мішках. Таке придумати могли лише не далекі люди. Де в світі таке є???

 12. Вы не считаете что это приведет к взлету цен на рынке&
  Это тапки будут)
  велик на 19,5% станет дороже.
  как то не совсем разумно я считаю

 13. Згідно з поясненням податкової служби, інформація про податок на перекази по банківських картах з’явилася після публікації листа від Державної фіскальної служби України, який насправді був підробленим.

 14. Якщо я працюю за кордоном и скидаю кошти своїй дружині на карту, то я повинен заплатити податок в державу? Так я і так заплатив податок в тій країні в якій працюю!!! Мені легше забрати сім’ю і поїхати жити туди!!!!

Back to top button
Close