Україна

За користування послуг платних СІЗО сплачено майже 4 млн гривень

За користування платною послугою з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах сплачено 3,93 мільйона гривень. Про це у Фейсбуці повідомляє Міністерство юстиції, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

«3,93 млн грн заробили слідчі ізолятори України завдяки реалізації платних камер. Кошти були отримані за користування 40 платними камерами на 100 ліжко-місць», – ідеться в повідомленні.

У Мін’юсті уточнюють, що всі кошти, зароблені в ході експериментального проєкту, спрямовуються на відновлення безкоштовних камер слідчих ізоляторів: «Станом на сьогодні було оновлено 65 безкоштовних камер на 406 місць, а також прогулянкові дворики та коридорні приміщення».

Як повідомляв Укрінформ, уряд постановою від 22 квітня 2020 року запровадив експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах, який триватиме до 31 грудня 2021 року.

Деякі юристи та правозахисники назвали створення платних камер у СІЗО дискримінацією в’язнів.

У лютому 2021 року Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом, яким просила визнати протиправним наказ Міністерства юстиції щодо провадження експериментального проєкту з надання платних послуг у слідчих ізоляторах.

10 червня заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць поінформувала, що Окружний адмінсуд Києва задовольнив заяву Міністерства юстиції про закриття провадження у справі про визнання протиправним наказу Мін’юсту щодо запровадження експериментального проєкту з надання платних послуг у слідчих ізоляторах.

Back to top button