Україна

За два тижні в Україні до 20 тисяч хворих на COVID щодоби, але кількість смертей впаде, – вчені КПІ

Науковці Світового центру даних КПІ спільно з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб змоделювали поширення коронавірусної хвороби в Україні в найближчий тиждень. Згідно з розрахунками вчених, у першій половині грудня кількість хворих на COVID-19 може сягнути 20 000. А відсоток летальності спаде до 1,75 %. Про це 1News повідомила прес-служба КПІ ім. І. Сікорського.

Вчені зазначають, що це майже вдвічі нижче за рівень цього показника у весняно-літній період. Адже розрахований коефіцієнт адаптації до хвороби в Україні (відношення кількості людей, які померли за добу, до суми кількості померлих осіб і осіб, що одужали за цю добу) повільно покращується.

Науковці також установили сильний кореляційний зв’язок між кількістю виявлених випадків COVID-19 і кількістю зареєстрованих захворювань на грип і ГРВІ (коефіцієнт кореляції дорівнює 0,88). Це свідчить про недодіагностику випадків COVID-19 із легкими та середньої важкості формами.

«Кореляційний зв’язок з коефіцієнтом 0,99 є також між кількістю випадків із клінічним діагнозом «пневмонія» та кількістю зареєстрованих випадків COVID-19 упродовж однакового періоду спостереження. Це є ознакою того, що більшість випадків пневмонії пов’язано безпосередньо з COVID-19», – зазначається у повідомленні.

Під час розрахунків вчені КПІ виконали прогнозне моделювання з використанням технічного аналізу даних, методу подібності в математичному моделюванні, рекурентної нейронної мережі з довгою короткостроковою пам’яттю типу LSTM і нейронної мережі Back Propagation (BPNN).

Зазначимо, що в Україні станом на 30 листопада виявили 9 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 570 дітей та 360 медпрацівників.

За добу госпіталізовано – 1 161 особу; летальних випадків – 114; одужало – 5 771 особа; здійснено тестувань за добу – 31 901 (зокрема методом ПЛР – 26 290, методом ІФА – 5 611).

Back to top button