Україна

За час пандемії у Києві звільнилися майже чверть медпрацівників

У київських лікарнях є нестача  медичних працівників. За період пандемії у столиці звільнилися від 20 до 25 медпрацівників, передає 1NEWS.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомив представник Київради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Олег Гелевей.

«Із цієї кількості 10% лікарів, інші – середній персонал. Причина – низька заробітна плата. Їх потрібно негайно повернути для ефективної боротьби з інфекцією. Ніхто з медсестер не буде боротися з  коронавірусом за 10-15 тисяч.»

Гелевей наголосив, що центральна влада має негайно спростити закупівлі та перерозподілити кошти з інших сфер на боротьбу з коронавірусом, зокрема, на закупівлю необхідного обладнання і підвищення зарплат медпрацівникам.

Також, за його словами, у столичних лікарнях для хворих на коронавірус може не вистачити кисню.

«Наразі у столиці, для госпіталізації хворих на COVID-19, залучили 20 лікарень у порівнянні з сімома на початку пандемії. Туди входять і пологові будинки і дитячі лікарні, де менша заповненість хворими на пандемію. у основних опорних лікарнях заповненість сягає 90 відсотків.»

 

 

 

 

Back to top button