Україна

За 6 років кількість читачів друкованих видань в Україні зменшилася на 74%

З 2015 українці стали на 74% менше читати друковані ЗМІ. Якщо 6 років тому понад третина населення країни дізнавалися новини з газет та журналів, то у 2021 читачі таких видань складають лише 8%. Про це говорить дослідження GlobalLogic до Дня журналіста на основі відкритих даних, повідомила 1News пре-служба компанії.

Зазначається, що при цьому за 6 років стало на 20% більше людей, які читають новини у соцмережах. У 2020 вони стали основним джерелом інформації для понад 60% українців. А онлайн-медіа читає близько половини українців. Це говорить про те, що ринок медіа переходить в онлайн та цифровізується.

«З кожним роком українці все більше надають перевагу соціальним мережам та онлайн-медіа, ніж друкованим виданням чи радіо. Тому цифровізація стає викликом для всіх редакцій як в Україні, так і глобально. Наприклад, з 2015 року інженери GlobalLogic співпрацюють з The Economist для створення нових цифрових продуктів та послуг. Адже з кожним роком даних та новин стає більше, тому зростають вимоги до їхнього використання, перевірки та подачі», — коментує Денис Балацко, Senior Vice President of Engineering, GlobalLogic.

У 2020 українці менше цікавилися новинами у порівнянні з доковідним 2019 роком. Популярність усіх джерел інформації знизилася у середньому на 25%. Так, інтернет-медіа читали у 2019 майже 60% українців, а у 2020 — менше 50%. Це пов’язано зі збільшенням негативних новин та дезінформації, що також збільшує попит на рішення для перевірки даних та нові медіа-продукти.

Методологія: Для дослідження компанія використовувала внутрішню статистику та дані з відкритих джерел, таких як Internews та інші.

Нагадаємо, за даними Книжкової палати України імені Івана Федорова, минулого року в Україні виходило друком 1529 газет. Серед них – 467 загальнодержавної сфери розповсюдження, 214 регіональних (обласних) та 752 місцевої сфери розповсюдження (207 міські, 360 районні та інші).

Про компанію:

GlobalLogic – компанія з розробки цифрових продуктів. Центральний офіс GlobalLogic знаходиться в Кремнієвій долині в США, а інжинірингові та дизайн-центри розташовані по всьому світу.

Back to top button