Україна

З «Укрнафти» планують стягнути 2 мільярди кубів газу за борги

Державна фіскальна служба заявляє, що отримала можливість для погашення податкового боргу ПАТ «Укрнафта» завдяки постанові Верховного суду, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу ДФС.

«Постановою Верховного суду України від 24 жовтня 2017 року частково задоволені скарги Офісу великих платників податків ДФС та ПАТ «Укртрансгаз» на судові рішення за позовом ПАТ «Укрнафта», — заявили у ДФС.

«Цим рішенням Офіс було зобов’язано описати у податкову заставу 2 млрд куб метрів природного газу видобутку 2006 року. При цьому, за інформацією НАК «Нафтогаз України» і ПАТ «Укртрансгаз», зазначений газ відсутній в газотранспортній системі, оскільки був спожитий населенням ще у 2007-2008 роках», — йдеться в повідомленні.

У ДФС зазначають, що такі судові рішення (загалом їх було 3) не дозволяли офісу вживати заходи з погашення податкового боргу, який підприємство постійно збільшувало.

Лише протягом 2017 року приріст податкового боргу ПАТ «Укрнафта» у зв’язку із несплатою самостійно задекларованих грошових зобов’язань становив 1,3 млрд грн.

І на сьогодні загальна сума боргу підприємства сягнула 13,9 млрд грн, йдеться в повідомленні.

«На сьогоднішній день, враховуючи постанову ВСУ, офіс отримав усі підстави для вжиття заходів щодо погашення податкового боргу підприємства», — йдеться у повідомленні.

«Так, 25 жовтня 2017 року, відповідно до вимог Податкового кодексу України, податковий керуючий здійснив вихід на підприємство з метою отримання від ПАТ «Укрнафта» інформації про наявне ліквідне майно підприємства, необхідного для подальшого доопису майна в податкову заставу. Однак боржник не виконав законних вимог податкового керуючого щодо надання необхідної інформації та документів для здійснення ним повноважень щодо погашення податкового боргу», — наголошують в ДФС.

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close