Україна

З початку року допомогу по безробіттю отримали 942,3 тисяч українців

Протягом січня-жовтня 2020 року послугами Державної служби зайнятості скористалися 1 млн 980 тис. українців, з них понад 1 млн мали статус зареєстрованого безробітного, допомогу по безробіттю отримували 942,3 тисяч громадян. Про це 1News повідомила прес-служба Державного центру зайнятості.

Водночас кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості становила 754 тисячі одиниць. Роботу за сприяння служби за 10 місяців цього року знайшли майже 540 тисяч людей, з них – 337,5 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного, а 202 тисячі осіб були працевлаштовані оперативно, ще до надання статусу безробітного.

З початку року професійне навчання за направленням служби проходили 88,7 тисяч безробітних, майже 47 тисяч з них навчалися в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Цей показник звичайно значно менший, ніж у докарантинному 2019 році (на 68%).

«Маємо враховувати той факт, що в березні з початком запровадження жорстких обмежень навчальні заклади України вимушені були повністю зупинити навчальний процес, а з послабленням карантину навчання було відновлено в дистанційному режимі, а згодом, де це дозволено, – у звичному форматі», – говориться у повідомленні.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру протягом 10 місяців поточного року було залучено 92,2 тисячі осіб.

Кількість роботодавців, які надавали до служби зайнятості інформацію про вакансії, становила 158,5 тисяч. Найчастіше роботодавці шукали кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування та експлуатації устаткування, а також працівників сфери торгівлі та послуг. Затребуваними були також учителі , лікарі, фармацевти, вихователі, інженери, економісти, майстри виробничого навчання, медсестри тощо.

Станом на 4 листопада:

  • на обліку в центрах зайнятості перебувають 396,5 тисяч безробітних;
  • з них отримують допомогу по безробіттю 337 тисяч.

Середній розмір допомоги по безробіттю в жовтні становив 3,7 тис. грн.

Back to top button