Україна

З нового року зміниться процедура виклику бригад швидкої допомоги

З 1 січня всі що надходять від громадян виклики будуть поділені на спеціальні категорії, інформує 1NEWS з посиланням на svoboda.ua.

Починаючи з наступного року виклик бригади швидкої допомоги в Україні буде проходити за іншими алгоритмами.

Глава Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, що зміниться в процедурі виклику бригади швидкої допомоги починаючи з наступного року.

Згідно із заявою глави МОЗ, з 2021 року в швидкої допомоги зміниться алгоритм роботи. Вже з 1 січня всі надходять від громадян виклики будуть поділені на спеціальні категорії. Завдяки цьому бригади швидкої допомоги зможуть приїжджати на виклик навіть із сусідніх областей.

Чиновник окремо відзначив, що всього планується введення чотирьох категорій викликів: критичні, екстрені, невідкладні і непрофільні. Це буде безпосередньо впливати на час приїзду швидкої. Якщо виклик критичний, швидка повинна бути на місці миттєво, підкреслив Степанов.

Крім цього вже в 2021 році буде введено поняття екстериторіальності на кордонах областей: на виклик повинна буде приїхати швидка, яка знаходиться ближче до пацієнта, навіть якщо вона з іншого регіону.

Маршрути для бригад швидкої допомоги стануть визначати більш ретельно, так само як і те, в який госпіталь їм належить відвозити хворої людини. На це впливатиме ще й характер проблем зі здоров’ям такого громадянина.

Максим Степанов заявив, що якщо зараз в норми часу укладаються 31% виїздів, то в 2021 році планується довести цей показник до 60%, у 2022 році – до 75%, в 2023 році – до 85%.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close