Україна

З Міністерства охорони здоров’я звільнились ще два чиновники

Заступник міністра охорони здоров’я Младена Качурець написала заяву про звільнення. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Маю намір продовжувати працювати над втіленням ідей, що лежать в основі трансформації системи. Але не в цьому складі МОЗ. Прийняла рішення про відставку. Відповідну заяву подано керівництву», – пише Качурець.

Вона зазначила, що трохи більше трьох місяців тому погодилась стати заступником Міністра охорони здоров’я, «бо була переконана, що нове політичне керівництво міністерства, як і було задекларовано перед журналістами, прийме естафету трансформації охорони здоров’я та спільно із сильною командою держслужбовців продовжить втілювати заплановане».

«Погодилася, бо впродовж кількох років досліджувала системи допуску до професії лікаря, а весну і літо 2019 присвятила проведенню публічних консультацій зі стейкхолдерами щодо впровадження такої системи в Україні, підготовці та погодженню Концепції професійного ліцензування лікарів, напрацюваннями рекомендацій щодо основних положень відповідного закону та реалізації нового регулювання системи безперервного професійного розвитку… Я знала і дуже чітко розуміла, що в деяких напрямках, де особливо гостро назріла необхідність кардинальних змін, ми зустрінемо спротив тих, кому всі ці 28 років (а може й більше) було комфортно в умовах існування непрозорих правил, ще радянських підходів до розподілу ресурсів держави, колективної безвідповідальності та патерналізму. Знала, що зустрінемо критику тих, хто «за зміни, тільки не в нашому колгоспі». Але я також була переконана, що Міністерка Зоряна Скалецька, яку я знала зі студентських років як викладачку і експертку з медичного права, також розуміє необхідність приймати часом непопулярні, але потрібні рішення, усвідомлює важливість командної роботи. Однак вже з перших днів після призначення стало зрозуміло, що про командну роботу та формування спільної політичної позиції не йдеться», – повідомила Качурець.

Вона додала, що до цього часу відсутній затверджений наказом розподіл обов’язків між заступниками. «Без розподілу обов’язків ніхто з заступників не має можливості повноцінно реалізувати свої повноваження та працювати на результат, приймати самостійні рішення і нести за них відповідальність. Одночасно з діяльністю заступників, певні паралельні завдання могли ставитися радникам в обхід заступників, а після скасування інституту радників – тим же людям, але вже без відповідного статусу», – додає Качурець.

«За 3 місяці я переконалася, що політичні рішення відкладаються, а публічно озвучується позиція, яка не обговорювалася всередині МОЗу, або обговорювалася без участі фахівців, які безпосередньо над ними працюють. Сотні сторінок аналітичних записок, матеріалів, проектів рішень, наданих Міністру у різних формах – не беруться до уваги або вважаються недостатніми без пояснення позиції. Я як заступник Міністра вважаю неприпустимим такий незрозумілий і непрозорий процес прийняття/неприйняття рішень. Залишатись надалі на посаді для мене з багатьох причин – це компроміс із совістю, на який я не піду», – підсумувала Младена Качурець.

Також про своє звільнення повідомив генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта.

«Основна причина мого рішення – відсутність діалогу щодо подальшого місця Центру та його ролі як координуючої структури Громадського здоров’я», – написав Курпіта на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, в кінці листопада Олег Петренко подав у відставку з посади голови Національної служби здоров’я України. Причина – «різні фундаментальні цінності з командою, що зараз працює над трансформацією системи охорони здоров’я».

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close