Головна / УКРАЇНА / З Газпрому стягнули 80 млн у антимонопольній справі — Петренко

З Газпрому стягнули 80 млн у антимонопольній справі — Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що до бюджету стягнуто перші 80,8 млн грн за судовим рішенням про штраф «Газпрому» за монополізм на 172 млрд.

«На сьогодні з «Газпрому» стягнуто на користь бюджету 80,8 млн грн за рахунок дивідендів», — заявив урядовець на брифінгу.

За словами міністра юстиції, ще на 33,3 млн грн арештовані акції компанії «Газтранзит», одним із акціонерів якої є «Газпром».

Павло Петренко заявив, що активів «Газпрому» в Україні, очевидно, недостатньо, аби покрити усю суму штрафу. Тому покривати різницю необхідно активами за кордоном.

«Після завершення процедур розшуку активів на території України, ми будемо рухатися до виконанн рішення на території інших країн — не тільки європейських, але й тих, які мають із нами відповідні договори (про правову допомогу. — Ред.)», — заявив пан Петренко.

Міністр юстиції уточнив, що Київ не розглядає можливість арешту російського газу, який транспортується територією України, як активу на виконання рішення суду.

Він наголосив, що ці поставки здійснюються відповідно до контрактів із європейськими покупцями і що Україна не має жодних намірів порушувати ці контракти.

«Газпром» не згоден, але у звітніть заніс

«Хай спробують», — нещодавно прокоментував можливість відбору газу керівник «Газпрому» Олексій Міллєр

«Хай спробують», — нещодавно прокоментував можливість арешту російського газу в рахунок виплати штрафу за монопольною справою в Україні керівник «Газпрому» Олексій Міллєр.

Разом із тим, сам «Газпром» у своїй звітності за І квартал повідомив, що 12 травня отримав постанову виконавчої служби України щодо відкриття впровадження на суму у майже 190 млрд грн. (до попередньої суми додався і виконавчий збір), і арешту акцій АТ «Газтранзит», які належать «Газпрому».

16 травня цього року Вищий господарський суд України відхилив скаргу «Газпрому» на рішення Антимонопольного комітету стягнути з компанії штраф на 172 млрд грн. (близько 6 млрд доларів) за зловживання монопольним становищем в Україні.

Рішення про зловживання на ринку через українську газотранспортну систему АМКУ ухвалив у січні 2016 року. Тоді сума штрафу становила майже 86 млрд грн. (близько 3 млрд доларів).

«Газпром» заявив, що здивований рішенням, оскільки не веде господарської діяльності в Україні, й оскаржував його у судах різних інстанцій.

Проте усі суди відхилили скарги російської компанії. За цей час штраф і пеня за його несвоєчасну сплату зросли у понад двічі.

Після рішення Вищого господарського суду Державна виконавча служба, що координується міністерством юстиції, почала шукати активи «Газпрому» на території України.

Источник: bbc.com

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде висвітленОбов'язкові для заповнення поля відмічені *

*

3 × четыре =

x

Перевірити також

Число жертв пожежі в пакистанській провінції Пенджаб зросло до 153 осіб

Число загиблих внаслідок загоряння цистерни з паливом у провінції Пенджаб в Пакистані зросло до ...

4728f5a7c503d690a0ba376fc106eae7

Около 1,5 тыс. россиян не пустили в Украину с начала года, — Госпогранслужба

За пять первых месяцев 2017 года в Украину из России пустили меньше ...

f6a29beba5f427aab0e1df022a023c97

Агент ФСБ і екс-військовий Придністров’я: журналіст розповів про «вербувальника» СБУ в Одесі

Агента "Зима", справжнє прізвище якого Ткаченко, затримали українські контррозвідники. Українські контррозвідники нещодавно ...