Україна

З Борівської громади Харківщини евакуюють дітей


З Борівської громади Харківщини евакуюють дітей

Найближчим часом влада може оголосити про примусову евакуації дітей цієї громади, а про загальну обов’язкову евакуацію проки що не йдеться.

З частини сіл Борівської громади на Харківщині через посилення російських обстрілів планують примусвов евакуювати понад 30 дітей. Про загальну евакуацію поки що не йдеться. Голова Борівської громади Олександр Тертишний в ефірі Суспільне.Новини повідомив, що ситуація в громаді напружена, але, за словами військових, контрольована.

“Останнім часом ворог щодня тероризує наші населені пункти, обстрілює з різних видів озброєння. Знищення житлового фонду, комунальних закладів. У адміністративному центрі – селищі Борова, вже немає жодної цілої адміністративної будівлі”, – розповів Тертишний.

За його даними, протягом останніх двох місяців через посилення обстрілів жителі почали виїздити: якщо на початок року налічувалося 7,5 тис. жителів, то зараз орієнтовно – 6700.

“У прифронтових селах живуть близько 150 людей. Це ми називаємо “червона зона”. Дітей там зовсім немає. Зараз будемо ухвалювати рішення про обов’язкову евакуацію 30 дітей з населених пунктів, так званої, помаранчевої зони. Ці населені пункти далі від фронту, але вони часто під обстрілами. Про загальну евакуацію питання поки що не стоїть”, – сказав Тертишний.

Керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов підтваредив, що найближчим часом влада може оголосити про проведення примусової евакуації дітей у цій громаді.

“Зараз на території Борівської громади загалом проживає 580 дітей. Розглядаємо можливість примусової евакуації 33 дітей з 5 населених пунктів «помаранчевої зони»: Загризове, Богуславка, Шийківка, Маліївка, Нова Кругляківка. Розглянемо це питання на Раді оборони області.Крім цього з території громади евакуювали 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 3 дитини евакуйовані до Волинської області, 2 дитини -до Харкова, 4 дитини до Ізюма, 1 дитина до Закарпатської області”, – сказав Синєгубов.

Синєгубов пояснив, що росіяни всіма своїми діями демонструють, що цей напрямок вони вважають для себе перспективним: там посилюються і атаки, і обстріли Борової та інших населених пунктів громади.

Напередодні повідомлялося, що російські агресори готують наступ у напрямку селища Борова у Харківській області. Ворог наростив ударний кулак з 10 тисяч осіб і 450 одиниць військової техніки за 20 км від селища Борова, стверджують аналітики.

Наступ на Борову. Нова атака РФ на Харківщині

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button