Україна

З 1 травня в Україні знизили ціни на газ для населення

Ціна впала до 8247 гривень за тисячу кубометрів

Із 1 травня в Україні знижується ціна на газ для населення та теплової генерації до 8247 грн за тисячу кубометрів, попередня ціна становила 8550 грн.
Відповідне зменшення було погоджене 22 квітня Кабінетом міністрів і НАК “Нафтогаз України”, повідомляє 1NEWS.

“За дорученням Кабінету міністрів України НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)”, – зазначали у прес-службі “Нафтогазу”.

Новий механізм також передбачає такий підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів нижча за встановлену у постанові Кабміну від 19 жовтня 2018 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між Нафтогазом та всіма контрагентами, які купляють газ відповідно до вимог “Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу”, будуть внесені протягом травня поточного року.

Як відомо, на початку квітня Нафтогаз виконав розпорядження уряду і знизив ціну на газ для населення з квітня 2019 року із 8,55 грн за куб до 8,38 грн за куб – тобто на 17 копійок за куб.

Водночас у кінці квітня Нафтогаз підвищив ціни на природний газ, які діятимуть з 1 травня 2019 року, для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. Запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії диференційовані у залежності від обсягів закупівлі та умов оплати. Зростання ціни становить 5-11%.

Джерело: Нафтогаз

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close