Україна

З 1 січня українців змусять укладати два договори на електроенергію

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії

Згідно з новими Правилами роздрібного ринку електричної енергії для забезпечення споживання електричної енергії з 1 січня споживачі будуть укладати договори на її постачання і на розподіл.

Про це глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко повідомила на своїй сторінці у Facebook, – інформує 1NEWS.

Голова Нацкомісії нагадала, що відповідно до норм закону «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.

Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКУ №312 від 14 березня 2018 року.

Згідно зі встановленими Правилами, для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори: 1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу; 2) про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальником або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів).

«Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення. Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії в якості товарної продукції», – пояснила Кривенко.

Глава НКРЕКУ додала, що договори про користування електричною енергією (для населення) і постачання електроенергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 1 січня 2019 року.

Джерело: Facebook

Tags

Останні новини

3 Comments

  1. Щербашин Юрій Дмитрович, Доцент, Кафедра автоматизації проектування енергетичних процесів та систем ТЕФ сказав:

    Что за бюрократический бред?! Разделили потребляемую обывателем электроэнергию на качество синусоиды и на потребляемую мощность!

  2. Да уж….кретинизм зашкаливает….Медреформа от дебилов (врач уволился и тысячи должны переделывать документы), теперь электрика – провода как были 60 лет, так и остались, а идиоты с бешенными зарплатами из носа реформы выковыривают……Тут никакого патриотизма не хватит переносить этих дебилов….

  3. Ключевое слово “змусять “. Долго еще это стадо аморальных уродов будет нас нагибать?

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close