Україна

З 1 липня пенсії перерахують лише трьом категоріям громадян

Пенсії з липня перерахують лише трьом категоріям осіб: донорам, тим, хто не має достатньої кількості стажу, та громадянам, у яких обчислена пенсія перевищує 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу ПФУ

Про це заявила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, коментуючи перерахунок пенсій з 1 липня у зв’язку із збільшенням соціальних стандартів.

«Що відбулось з жовтня? Прожитковий мінімум склав 1 373 гривні, але при обчисленні різних надбавок, доплат, підвищень застосовувався показник збільшений вже в жовтні на 79 гривень, а це 1 452 гривні. Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня цього року передбачено зміну прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, лише на 62 гривні (1 435 гривень). Саме через це категорій осіб, яким такий перерахунок буде проведено з липня, лише три: донори, ті, в кого немає достатнього стажу, а також невелика кількість громадян, у кого обчислена пенсія перевищує 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Це трохи більше 800 тисяч пенсіонерів», – повідомила Ковпашко.

За її словами, наступний перерахунок пенсій у зв’язку зі змінами соціальних стандартів, який охопить близько 10 млн пенсіонерів, очікується з 1 грудня поточного року. Відтак, зауважила Ковпашко, будуть перераховані надбавки, підвищення, мінімальні пенсійні виплати особам з повним стажем, надбавки за понаднормовий стаж.

Вона також додала, що з 1 жовтня минулого року проведено перерахунок пенсій у зв’язку із осучасненням. Також був застосований новий прожитковий мінімум, який минулоріч планувався з грудня, а окремим законом був застосований з жовтня 2018 року.

Нагадаємо, в українських пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію, зростуть виплати. Причиною підвищення стало передбачене законом про держбюджет на 2018 рік чергове зростання соцстандартів.

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button