Україна

З 1 грудня максимальний розмір допомоги по безробіттю становитиме 9080 грн

З 1 грудня, відповідно до Закону про Державний бюджет України на 2020 рік, збільшується один з ключових соціальних стандартів – прожитковий мінімум. Від його розміру залежать соціальні виплати та індексації грошових доходів населення у межах прожиткового мінімуму, зокрема, розмір максимальної допомоги по безробіттю. Про це 1News повідомила прес-служба Київського міського центру зайнятості.

«Сьогодні прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2197 грн на одну особу, а з 1 грудня зросте до 2270 грн. Це означає, що ті, хто отримує максимальну допомогу по безробіттю (яка вираховується у відсотковому співвідношенні від середнього доходу за останні 6 місяців роботи і не може, згідно ч. 5 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ). перевищувати чотири прожиткові мінімуми), з 1 грудня отримуватимуть більше – 9080 грн за місяць», – повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Що ж до розміру мінімальної допомоги по безробіттю, то він залишиться без змін. На період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги по безробіттю із 650 до 1000 гривень.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлюється для осіб, зазначених у ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (громадяни, які протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше шести місяців; ті, хто закінчили або припинили навчатися у закладі середньої або вищої освіти, звільнені зі строкової військової служби і яким потрібно сприяти у пошуках першої роботи; внутрішньо переміщені особи, якщо вони документами не в змозі підтвердити періоди власної роботи).

Довідково. За даними Київського міського центру зайнятості на 26 листопада, допомогу по безробіттю в столиці отримували понад 20,2 тисячі безробітних, серед них мінімальну, у розмірі 1000 гривень, – майже 3,6 тис. безробітних, а максимальну допомогу по безробіттю – 5,7 тис. осіб ( 28 відсотків від усіх безробітних, які отримують допомогу).

Back to top button