Україна

Украдене в Модені полотно “Мадонна” повертається в Італію

КИЇВ. 18 липня. УНН. Один із шедеврів італійського Відродження, викрадений в місті Модені на півночі країни в серпні 2014 року, виявлено і повертається на батьківщину. Про це оголосив  міністр культурної спадщини, культурної діяльності і туризму Італії Даріо Франческіні, повідомляє УНН з посиланням на ТАСС. 

Йдеться мова про полотно Гверччіно (італ. – “косоокий”, справжнє ім’я Джованні Франческо Барбьері, 1591-1666) – італійського живописця болонської школи. Його картина “Мадонна зі святими Іоанном-євангелістом і Григорієм-чудотворцем” (1639) була знову знайдена в лютому цього року завдяки пильності марокканського колекціонера, якому викрадачі хотіли продати вкрадену картину, що майже п’ять століть зберігалася в Моденському храмі Св. Вінченцо.Троє підозрюваних заарештовані. Як з’ясувалося, один з них кілька років проживав на Апеннінах.”Велика Мадонна” Гверччіно (полотно розміром 293 х 185 см) відправлене ​​до Риму з аеропорту Касабланки і спочатку буде очищене в спеціалізованих мистецьких майстерень ISCR – Вищого інституту консервації і реставрації.

читайте також: Три шедевральні полотна в Луврі постраждали через паризькі зливи

Міністр відзначив зусилля італійських карабінерів з служби охорони культурної спадщини, які “провели блискучу міжнародну операцію”. Д.Франческіні нагадав, що в пошуках картини були задіяні колеги з різних країн світу.

“Але ніхто не сподівався на такий швидкий і успішний розвиток подій”, – зізнався міністр.

Нагадаємо, на ярмарку в Лондоні вкрали прикраси вартістю 3 млн фунтів стерлінгів.

Джерело: unn.com.ua

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × one =

Close