Україна

Євросоюз виділив понад 100 мільйонів гривень підприємцям з Донбасу

Програму реалізують німецький державний банк розвитку KfW та Фонд розвитку підприємництва в межах проєкту "Підтримка Європейського Союзу для Сходу України" та ініціативи ЄС EU4Business

ЄС надав 123,5 млн гривень підприємцям з Донбасу за програмою FinancEast.

Про це повідомляє 1NEWS.

Зазначена сума – 123,5 мільйона гривень – це субсидії та компенсації, надані за грудень 2019 – квітень 2020 року для мікро-, малих та середніх підприємств, що діють на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей через програму  FinancEast, що фінансується Європейським Союзом.

“Донецька та Луганська області нині як ніколи потребують допомоги та інвестицій для сталого економічного та соціального відновлення. Вже є хороший старт: з початку року програма FinancEast в межах EU4Business профінансувала майже 70 інвестиційних проєктів мікро- та малих підприємств. І ця цифра буде зростати за допомогою гранту, наданого Європейським Союзом”, – зазначив посол ЄС Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні.

Для реалізації̈ програми ЄС виділив грант у розмірі 9,5 мільйонів євро. FinancEast стартувала 20 грудня 2019 року і триватиме до 2022 року або раніше, якщо будуть використані усі кошти.

Програму реалізують німецький державний банк розвитку KfW та Фонд розвитку підприємництва в межах проєкту “Підтримка Європейського Союзу для Сходу України” та ініціативи ЄС EU4Business.

Головними партнерами є АТ “Ощадбанк” та ТОВ “ОТП Лізинг”. З початку програми “Ощадбанк” надав фінансування для реалізації 24 інвестиційних проєктів у вигляді кредитів на суму 66,5 млн гривень, з яких ЄС компенсував 32 млн гривень. “ОТП Лізинг” профінансував 43 інвестиційних проєкти на загальну суму 176,5 млн гривень, з яких ЄС компенсував 91,5 млн гривень.

Частка інвестиційних проєктів із Луганської області склала 58%, а із Донецької – 42%.

Джерело: “Європейська правда”

Back to top button