Україна

Євросоюз у 2020 році виділить Україні 500 млн євро

Єврокомісія готова виділити транш, але для цього Україна повинна виконати умови співпраці з МВФ

Єврокомісія готова виділити Україні другий транш макрофінансової допомоги, щойно наша держава виконає попередні умови нової програми МВФ.

Про це на брифінгу в Брюсселі заявив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс, – інформує 1NEWS.

За його словами, новий український уряд впорався з ефективною імплементацією усіх заходів, необхідних для отримання другого траншу макрофінансової допомоги.

“Згідно з нашою попередньою оцінкою, конкретні політичні умови для виділення другого траншу обсягом 500 млн євро виконані”, – констатував Домбровскіс.

Віцепрезидент ЄК зазначив, що комісія готова виділити транш, але для цього Україна повинна виконати умови співпраці з МВФ.

“Ми вітаємо угоду, якої Україна досягла з МВФ на початку грудня щодо нової трирічної програми в рамках механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facilyty). Ми очікуємо на виконання Україною ключових попередніх дій, погоджених з МВФ. Зі свого боку ми вже запустили відповідні процедури, щоб виплата (другого траншу. – Ред.) відбулася, щойно Україна виконає умови програми МВФ”, – зазначив Домбровскіс.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, Україна сподівається отримати другий транш макрофіну у першому кварталі цього року.

Наприкінці червня 2018 року Євросоюз остаточно затвердив мільярд євро макрофінансової допомоги для України, яку буде спрямовано на покриття фінансових потреб України та підтримку економічної стабілізації і програми структурних реформ.

У грудні 2018 року Єврокомісія надала Україні перший транш макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро у вигляді позики під процентну ставку 1,25% річних з погашенням у квітні 2033 року.

Джерело: Європейська правда

Back to top button