Україна

Євросоюз скасував заборону на імпорт української курятини

Раніше Євросоюз обмежив ввезення української курятини через спалах пташиного грипу, який був зафіксований 18 січня на території ПП “Хутір”, Вінницькій області

Європейська комісія переглянула рішення про призупинення експорту української курятини.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка, – інформує 1NEWS.

Качка розповів, що ЄС підтримав рішення про зонування у випадку пташиного грипу в Україні.

“Таким чином заборона ЄС на ввезення м‘яса птиці з усієї території України, накладена кілька тижнів тому, знята”, – повідомив Качка.

Чиновник уточнив, що відповідне рішення було прийняте не одностайно. Оскільки кілька держав-членів незадоволені прогресом у співпраці з Україною по інших питаннях, додав він.

“Це цілком нормальна реакція, оскільки у сфері санітарії і фітосанітарії між Україною і ЄС є низка питань, де потрібен прогрес”, – написав Качка.

Тож у планах України на цей рік – зняти всі проблемні питання в даній сфері, пише заступник міністра.

“Сподіваємося, що рівень довіри між Україною і ЄС у питаннях санітарії і фітосанітарії лише зростатиме”, – написав Качка.

Раніше Євросоюз обмежив ввезення української курятини через спалах пташиного грипу, який був зафіксований 18 січня на території ПП “Хутір”, Вінницькій області. Пташиний грип, ймовірно, прийшов до нас з ЄС.

У “Союзі птахівників” вважають, що реакція європейців на спалах пташиного грипу в Україні могла бути, однак не така жорстка.

Справа в тому, що ПП “Хутір” курятину за кордон ніколи не поставляло. Однак рішення ЄС торкнулося всіх українських експортерів продукту, які скрупульозно захищають своє виробництво від подібних інфекцій. Про відсутність ризику пташиного грипу на підприємствах одразу ж заявив найбільший український виробник і експортер курятини МХП.

Однак ЄС, порушуючи попередні домовленості, заборонив ввезення м’яса птиці не точкове, а з усієї України.

У Міністерстві економічного розвитку повідомили про термінові консультації з ЄС. У той же час у Держпродспоживслужбі заявили про відсутність нових спалахів і надії на відновлення поставок в ЄС найближчим часом.

Джерело: УНН
Back to top button