Україна

Єврокомісія затвердила нову програму макрофінансової допомоги Україні

Європейська комісія (ЄК) затвердила нову програму макрофінансової допомоги Україні, повідомив міністр фінансів країни Олександр Данилюк, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Вітаю рішення Єврокомісії про затвердження нової програми макрофінансової допомоги Україні. Це важливий крок для підтримки реформ у країні і забезпечення фінансової стабільності”, – заявив він.

Обсягу нової програми, а також термінів її дії ні міністр, ні очолюване ним відомство, наразі не уточнюють.

Як відомо, президент України Петро Порошенко в листопаді 2017 року заявив про досягнення домовленості щодо нової програми макрофінансової допомоги ЄС Україні на 2018-2019 роки.

Раніше Мінфін оцінював обсяг нової програми у EUR1,8 млрд. Це відповідає обсягу схваленої в 2015 році макрофінансової допомоги ЄС, термін якої закінчився в січні 2018 року.

У рамках старої програми Україна отримала два транші на загальну суму EUR1,2 млрд з передбачених EUR1,8 млрд. ЄК відмовила в наданні третього транша, оскільки влада країни виконали лише 17 із 21 попередніх умов.

“Чотири вимоги залишилися невиконаними. З цієї причини Єврокомісія не може здійснити виплату останнього траншу”, – прокоментувала ЄК.

Нагадаємо, у Єврокомісії називали умови для надання макрофінансової допомоги Україні.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close