Україна

ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити люстрованим чиновникам 25 тисяч євро

"Суд, зокрема, встановив, що Закон про очищення влади має дуже широке застосування і призвів до звільнення заявників просто за те, що вони пропрацювали на державній службі понад рік

Звільнення з посад п’яти державних службовців відповідно до законодавства України про люстрацію 2014 року призвело до порушення їхніх прав.

Про це йдеться у рішенні Європейського суду з прав людини, передає 1NEWS.

Так, повідомляється, що справа “Полях та інші проти України” стосувалося звільнення п’яти державних службовців відповідно до Закону про очищення влади (люстрації) 2014 року.

Зазначимо, йдеться про колишнього першого заступника начальника слідчого управління Міндоходів Миколаївської області Дмитра Басалаєва, ексзаступника начальника кадрового управління ГПУ В’ячеслава Поляха, колишнього заступника прокурора Чернігівської області Олександра Ясю, колишнього начальника податкової інспекції міста Яремче ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області Романа Якубовського і про ексзаступника начальника управління АПК Олександрівської райдержадміністрації Донецької області Сергія Бондаренка.

Сьогоднішнім рішенням Палати у справі Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що мали місце:

– порушення пункту 1 статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції про права людини у зв’язку з тривалістю розгляду по національних справах перших трьох заявників;

– порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції щодо всіх п’яти заявників.

“Суд, зокрема, встановив, що Закон про очищення влади (України – ред.) має дуже широке застосування і призвів до звільнення заявників просто за те, що вони пропрацювали на державній службі понад рік, поки Янукович був при владі, або за те, що вони належали до комуністичної партії до 1991 року”, – сказано у рішенні суду.

ЄСПЛ також ухвалив, що Україна повинна виплатити кожному заявнику 5 тис. євро як компенсацію моральної шкоди. Що стосується судових витрат, він присудив 1,5 тис. євро першому заявникові і 300 євро кожному з другого до п’ятого заявника.

Джерело: УНН
Back to top button