Україна

ЄСПЛ зловив українського адвоката на численних фальсифікаціях

Через це її позбавили права представляти інтереси заявників

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення позбавити українську адвокатку Наталію Целовальніченко можливості представляти інтереси заявників чи надавати їм юридичну допомогу у справах, що надходять до цього суду.

Про це повідомляє 1NEWS.

Таке рішення суд ухвалив у зв’язку з наданням нею неправдивої інформації та зловживанням правом на звернення до суду. Зокрема, при поданні деяких заяв до ЄСПЛ Целовальніченко надала документи, які містять очевидні ознаки фальсифікації, а в деяких інших випадках вона подала заяви від імені померлих осіб, не повідомивши суд про факт їхньої смерті, повідомили в ЄСПЛ.

ЄСПЛ вже звернувся до уряду України з проханням проінформувати про причини цього рішення органи адвокатського самоврядування. Заявники, інтереси яких представляла адвокатка, можуть призначити замість неї іншого представника.

Наталія Целовальніченко – юристка з Луганська, яка зараз веде адвокатську практику в Києві. Вона передавала в ЄСПЛ скарги на Україну через військові дії на Донбасі.

Подібні прецеденти із позбавленням адвокатів права представляти інтереси позивачів у суді вже мали місце. Зокрема, у суді навели приклад сербського адвоката Міхаіла Петровіча, якого у березні 2010 року позбавили такого права, після того як він подав до ЄСПЛ понад 500 позовів, “більшість з яких мали надзвичайно сумнівний характер”.

One Comment

Back to top button