Україна

ЄСПЛ розглядає скаргу Януковича проти України

Ідеться про скаргу, яку Янукович подав у 2015 році через упереджене ставлення до нього українського правосуддя і відмову Києва розслідувати замахи на нього

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду скаргу експрезидента України Віктора Януковича проти України.

Ідеться про скаргу, яку Янукович подав у 2015 році через упереджене ставлення до нього українського правосуддя і відмову Києва розслідувати замахи на нього, – інформує 1News.

ЄСПЛ звернувся до уряду України з проханням надати письмовий коментар щодо висунутих претензій.

У скарзі Янукович просить суд підтвердити порушення його прав відповідно до Європейської Конвенції про захист прав людини, включаючи право на справедливий судовий розгляд (стаття 6), право на ефективне розслідування замахів на його життя й право на захист його життя (стаття 2), а також право не піддаватися дискримінації з огляду на політичний статус й переконання (стаття 14).

Усунений від влади у 2014 році президент України стверджує, що в 2014 році сталася низка замахів на його життя, які українські правоохоронні органи відмовляються розслідувати.

Як ідеться у заяві, напади сталися 21 лютого 2014 року. Тоді після масових убивств на Майдані Янукович залишив столицю.

У документі, поданому в ЄСПЛ, зазначено, що невідомі обстріляли два президентських кортежі, один з яких прямував до Харкова, а інший – до Криму.

Водночас, у скарзі вказано, що “заявник не їхав із кортежами під час можливих нападів”.

Янукович у скарзі до ЄСПЛ повідомляє, що розслідування проти нього в Україні триває надто довго і “не є ні незалежним, ні неупередженим”, оскільки відбувається за його відсутності.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button