Україна

ЄК оцінила прогрес України на шляху до ЄС


ЄК оцінила прогрес України на шляху до ЄС

Рішення Європейської ради від грудня 2023 року про відкриття переговорів щодо вступу з Україною стало “важливим визнанням рішучості” України продовжувати, попри війну агресії з боку Росії, реформи на шляху до вступу в ЄС.

Європейська комісія 30 жовтня схвалила новий Пакет розширення, в якому підтвердила прогрес України у виконанні вимог для початку переговорів про вступ до ЄС у 2025 році.

ЄК сподівається відкрити переговори щодо кластерів якнайшвидше у 2025 році.

“Після ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду необхідно зробити подальші кроки для забезпечення повної відповідності її внутрішнього законодавства. Постійне підвищення відповідності України загальним позиціям зовнішньої і безпекової політики ЄС та обмежувальним заходам є явною ознакою політичної прихильності і має тривати. За умови виконання Україною всіх умов Комісія очікує на початок переговорів щодо кластерів, починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році”, – мовиться у висновку.

Рішення Європейської ради від грудня 2023 року про відкриття переговорів щодо вступу з Україною стало “важливим визнанням рішучості України продовжувати, попри війну агресії з боку Росії, реформи на шляху до вступу в ЄС”.

Зауважується, що Україна “продовжувала сприяти сумлінності та меритократії в судовій системі, а також зміцнювати антикорупційну інституційну основу та нарощувати досвід правозастосування у справах про корупцію на високому рівні”.

Окрім того, Україна також переглянула своє законодавство про захист прав осіб, які належать до національних меншин. 

Разом з тим, Єврокомісія констатувала, що, попри прогрес у проведенні фундаментальних реформ, “необхідні подальші зусилля”.

“Україна має продовжувати концентруватися на подальшому створенні надійної репутації у справах про корупцію на високому рівні для вирішення проблеми системної корупції в більшості відповідних секторів та установ, а також зміцнювати чесність, професіоналізм та ефективність у судовій системі й правоохоронному секторі, водночас посилюючи боротьбу з організованою злочинністю”, – наголосили у документі.

Україні рекомндували й надалі зміцнювати захист основоположних прав, продовжувати реалізацію зміненого законодавства про захист прав осіб, які належать до національних меншин, у тісній співпраці з представниками національних меншин, а також просувати реформу державного управління та реформу децентралізації. 

В Єврокомісії заявили, що існує реальна перспектива відкриття переговорів про вступ України до ЄС узимку. 

90% вимог виконано: коли Україна може стати членом ЄС

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button