Україна

ЄБРР прогнозує ще більше падіння української економіки

У банку підкреслили, що пандемія COVID-19 загострила структурні недоліки української економіки, призвела до спаду та різкого скорочення інвестицій у більшість секторів країни

Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз спаду ВВП України у 2020 році до 5,5%, у наступному році прогнозують його ріст на 3%.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Ризики зниження залишаються значними, відображаючи невпевненість щодо майбутнього соціального дистанціювання, а також виконання зобов’язань із проведення політичних і структурних реформ у надзвичайно складний час”, – підкреслили у банку.

Водночас у травні цього року у ЄБРР очікували спаду ВВП України у 2020 році на 4,5% і відновлення у наступному на 5%.

У банку підкреслили, що пандемія COVID-19 загострила структурні недоліки української економіки, призвела до спаду та різкого скорочення інвестицій у більшість секторів країни.

“Незважаючи на складні умови, надійна грошово-кредитна політика зберегла макроекономічну стабільність, а нова програма МВФ, узгоджена в розпал пандемії, ще більше стабілізувала очікування і залучила суттєве фінансування від офіційного сектора та приватних інвесторів”, – йдеться у прес-релізі.

За оцінками ЄБРР, за підсумками наступного року реальний ВВП буде на 1,6% менше докоронакризового рівня, а повернутися до нього в розрахунку на душу населення він зможе лише у четвертому кварталі 2022 року.

Джерело: Економічна правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close