Україна

Ярославський хоче купити Промінвестбанк

Український бізнесмен Олександр Ярославський подав документи для купівлі у російського Внєшекономбанку українського Промінвестбанку. Про це сказала заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, 1NEWS з посиланням на БизнесЦензор.

“У п’ятницю (8 грудня, – ред.) пізно ввечері прийшов пакет документів від Ярославського. До цього просто був лист про наміри. Було кілька зустрічей. Одна була з самим Ярославським, одна – з його представниками. Ми обговорювали перспективу такої покупки”, – сказала Рожкова.

Вона пояснила, що в процесі узгодження купівлі банку НБУ розглядає ризики і стан потенційного інвестора.

“У процесі узгодження купівлі будь-якого банку, ми розглядаємо ризики репутації і фінансовий стан потенційного інвестора. А також бізнес-план. Без розуміння того, що буде робити з банком новий акціонер, ми позитивного рішення не приймемо ніколи”, – сказала вона.

Раніше повідомлялося, що OTP Group відмовилася від покупки Промінвестбанку, підконтрольного уряду Росії, оскільки цей банк “не генерує бізнес”.

На Промінвестбанк також претендували російський бізнесмен Павло Фукс і нардеп Максим Микитась. “Ми офіційно їм відмовили ще влітку”, – сказала Рожкова.

За її словами, претендентів на покупку інших українських “дочок” російських банків поки немає.

Також Рожкова додала, що на покупку Ощадбанку в Україні претендували два інвестора. “По Ощадбанку було два інвестора. Ми їм відмовили. На купівлю ВТБ офіційно ніхто не звертався. Поки навіть чуток немає щодо цього банку”, – сказала Рожкова.

Промінвестбанк заснований в 1992 році. На 1 липня за розміром активів банк займав 13 місце (21,6 млрд грн) серед 88 діючих банків за класифікацією НБУ.

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close