Україна

Японія, ЄС та UNDP передали Україні обладнання для управління відходами


Японія, ЄС та UNDP передали Україні обладнання для управління відходами

Громади Київщини, Чернігівщини, Миколаївщини та Херсонщини отримають 52 сміттєвози та 63 одиниці важкої техніки для розчищення завалів.

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та Уряду Японії, оголосила передачу обладнання для управління відходами 19 громадам України. Про це 18 квітня повідомило Міністерство відновлення.

Зазначається, що громади Київщини, Чернігівщини, Миколаївщини та Херсонщини отримають 52 сміттєвози та 63 одиниці важкої техніки для розчищення завалів – самоскиди, гусеничні та колісні екскаватори, а також два типи навантажувачів.

Загалом передано:

  • 35 сміттєвозів та 4 одиниці важкої техніки за спільного фінансування ЄС та Уряду Японії для 12 громад Київської та Чернігівської областей;
  • 17 сміттєвозів, 4 самоскиди та 8 одиниць техніки для управління відходами руйнувань за підтримки Уряду Японії для Чернігова та 5 громад області;
  • 41 одиницю важкої техніки за фінансування Уряду Японії для Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, яка працюватиме в декількох громадах області;
  • комплекти обладнання за підтримки ЄС для переробки відходів руйнації, зокрема машини для сортування та дроблення, для Бучанської, Чернігівської та Миколаївської громади;
  • 28 тисяч сміттєвих контейнерів та обладнання для переробки твердих побутових відходів для Київської та Чернігівської областей, за фінансування ЄС та Уряду Японії.

Як повідомляється, під час церемонії передачі обладнання делегати відвідали майданчик для управління відходами руйнувань у Бучанській громаді Київської області, який облаштували за підтримки UNDP та ЄС.

Ініціатива спрямована на створення одного з перших в Україні майданчиків для переробки відходів руйнувань із повним циклом, який зможе опрацювати понад 75 тисяч кубічних метрів відходів, зібраних на тимчасовому місці зберігання відходів у Бучі. UNDP та ЄС надають стратегічну підтримку, допомагають експертизою, навчають працівників та постачають обладнання.

У Міністерстві зазначили, що UNDP працює над посиленням спроможності громад у секторі управління відходами по всій Україні. Зусилля включають розчищення завалів в громадах Київської, Чернігівської та Харківської областей, а також забезпечення громад обладнанням. Загалом у межах проектів UNDP вже вивезли 228 тисяч тон сміття, переважно зруйнованих приватних будинків.

Нагадаємо, державний бюджет України отримав 118 млн доларів на безповоротній основі від уряду Японії.

В ногу з ЄС: коли у нас перероблятимуть усі відходи і що буде з полігонами

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button