УкраїнаЦікаве

Як законно мати подвійне громадянство в Україні: приклад в.о. міністра охорони здоров’я (документ)

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка отримала громадянство України, не вийшла з громадянства США. Такий висновок можна зробити з  відповіді Державної міграційної служби України на запит народного депутата від «Опозиційного блоку» Ігоря Шурми.

в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун
в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

Так, міграційна служба повідомляє, що громадянка США Супрун Уляна Надія була прийнята до громадянства України Указом Президента України як особа, прийняття якої до громадянства України становить державний інтерес.

«Відповідно до абзацу 12 ст. 1 Закону України «Про громадянство України» зобов’язання припинити іноземне громадянство – письмово оформлена заява іноземця про те, що в разі набуття громадянства України він припинить громадянство (підданство) іншої держави і протягом 2-х років з моменту набуття ним громадянства України подасть документ про припинення громадянства іншої держави до органу, який видав йому тимчасове посвідчення громадянина України», – зазначає Міграційна служба.

Разом з тим Міграційна служба зауважує, що 13 абзац статті 1 зазначеного Закону визначає незалежні від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства.

Серед таких причин називаються:

  • невидача документа про припинення іноземного громадянства у встановлений законодавством іноземної держави термін чи протягом 2-х років від дня подання клопотання, якщо термін не встановлено;
  • відсутність у законодавстві іноземної держави процедури припинення громадянства за ініціативою особи;
  • якщо така процедура не здійснюється;
  • вартість оформлення припинення іноземного громадянства перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент, коли особа набула громадянство України.

Міграційна служба зауважує, що у разі коли існують незалежні від особи причини неможливості припинення громадянства іншої держави, вона може подати так звану декларацію про відмову від іноземного громадянства.

«Декларація про відмову від іноземного громадянства – документ, у якому іноземець, який узяв зобов’язання припинити іноземне громадянство і в якого існують незалежні від нього причини неотримання документу про його припинення, засвідчує свою відмову від громадянства іншої держави», – додається у повідомленні.

Документ з "Фейсбук" Ігоря Шурми
Документ з “Фейсбук” Ігоря Шурми
Документ з "Фейсбук" Ігоря Шурми
Документ з “Фейсбук” Ігоря Шурми

Щодо конкретного випадку з Уляною Супрун, Міграційна служба зауважує, що на момент прийняття її до громадянства України вартість оформлення виходу з громадянства США перевищувала половину розміру мінімальної зарплати в Україні. Це дозволило Супрун подати декларацію про відмову від іноземного громадянства.

«У разі подачі такої декларації документ про вихід з іноземного громадянства не вимагається. На особу накладається обов’язок повернути свій паспорт (в даному випадку США – ред.) до уповноваженого органу іноземної держави та не користуватися правами громадянина вказаної держави», – підсумовує Міграційна служба.

Нагадаємо, 3 серпня Міністерство охорони здоров’я заявило, що в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун набула українське громадянство відповідно до чинного законодавства України. «В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун є громадянкою України, має український паспорт, в тому числі для виїзду за кордон. Всі дії в контексті громадянства України було вчинено у суворій відповідності до чинного законодавства України», – йдеться у відповіді Міністерства охорони здоров’я.

Громадянство України американці Уляна Супрун та її чоловік Марко отримали 11 липня 2015 року як особи, стосовно яких ця процедура становить державний інтерес.

12 липня 2016 року президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про призначення Уляни Супрун заступником міністра охорони здоров’я України.

1 серпня 2016 року доктор Супрун приступила до обов’язків виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я України.

Новини за змістом

Загрузка...
Загрузка...
Close