Україна

Як ставляться українці до опитування, яке запропонував Зеленський

Результатам анонсованого президентом України Володимиром Зеленським всенародного опитування, запланованого на день місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, будуть довіряти 43% українців, інформує 1NEWS.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

У той же час 41% респондентів заявив, що не буде довіряти результатам опитування. 15,1% не визначилися зі ставленням до опитування.

Відзначається, що результати опитування по регіонах зберігають аналогічну пропорцію, при цьому кількість тих, хто довіряє результатам опитування, дещо більше на заході (46,7% тих, хто довіряє проти 36,3%, хто не довіряє) і нижче в південних областях (37,8% тих, хто довіряє проти 48,3 %, хто не довіряє).

Також респондентам під час опитування пропонувалося вибрати одну з інтерпретацій опитування президента: це щирий намір почути думку більшості або політична технологія для досягнення власних цілей. Думки респондентів розподілилися порівну: 44% вважають, що це – щирий намір, 44,1% – що це політична технологія. 11,2% респондентів не визначилися з відповіддю.

При цьому розподіл результатів по регіонах свідчить, що більш позитивно проведення опитування оцінюють в західних областях (50% респондентів, що вибрали варіант “щирий намір”, проти 41,6%, які обрали варіант “політтехнологія”), найменш позитивно – на сході, в тому числі на Донбасі (40,4% проти 47,9%).

Всього, згідно з результатами дослідження, взяти участь в президентському опитуванні планують 54,6% респондентів. 35,8% заявили, що не планують цього робити, 9,3% не визначилися. Частка тих, хто вирішив брати участь в опитуванні, перевищує 50% у всіх регіонах країни: найбільше планують взяти участь на заході – 58,5%, найменше – на сході (50,7%).

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для населення у віці 18 років і старше. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв’ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 4,5% для показників, близьких до 50%, і 2,7% для показників близьких до 10%.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close