Україна

Яйця і сльозогінний газ: у Харкові мітинг на підтримку російської мови закінчився бійкою та евакуацією

Постраждали декілька учасників події, серед них і кореспонденти

У Харкові мітинг на підтримку російської мови, проведений за ініціативи міського осередку партії “Опозиційна платформа – “За життя” біля облдержадміністрації, закінчився штовханиною з активістами патріотичних громадських організацій.

Поліція на на спецавтомобілях евакуювала учасників акції ОПЗЖ з місця події, повідомляє 1NEWS.

Близько 20 представників ОПЗЖ зібралися біля Харківської ОДА з плакатами на підтримку російської мови, зокрема, “Ні – дискримінації російськомовних школярів”.

“Згідно нового закону у харківських школах заняття з російської мови та літератури відбуватимуться тільки один раз на тиждень. Це не відповідає інтересам мешканців Харкова”, – говорить голова міського осередку ОПЗЖ, ексдепутат Харківської міськради Андрій Лесик.

Тим часом на місце події прибули близько півсотні активістів “Правого сектору”, “Спілки ветеранів АТО”, “Національного корпусу” і “Національних дружин” з альтернативною акцією. У них свої плакати, зокрема, “Руська мова – за поребриком”. Активісти почали кидати яйця у мітингарів та відтискати їх з місця події.

Поліцейські, у тому числі кінологи з собаками, взяли мітингарів у кільце та направили до своїх автобусів, щоб вивезти їх, але почалася штовханина. У натовпі був розпилений сльозогінний газ. Постраждали декілька учасників події, серед них і кореспонденти “СТБ” Марія Малевська та Олександр Бринза, вони викликали “швидку”.

Джерело: Укрінформ

Back to top button