Україна

У проекті бюджету-2017 Мінфін задіяв інноваційний принцип «Zero Base Budgeting» – експерт

Який сприятиме перекладанню фінзобов’язань з держбюджету на місцеві, пояснив Р. Плющ

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Під час розробки проекту бюджету на 2017 рік, Міністерство фінансів задіяло інноваційний для України принцип планування під назвою «Zero Base Budgeting», що в перекладі означає «Бюджет з нульовою базою». Такий підхід дозволяє «не залежати від накопичених в минулому проблем». Про це в коментарі УНН розповів експерт з питань місцевого самоврядування Руслан Плющ.

«Такий метод планування бюджету новий для нашої країни. Полягає він в тому, що фактичні показники значень бюджетів попередніх років не беруться до уваги. Тобто будується абсолютно новий проект, який не буде залежати від накопичених в минулому проблем», — сказав він.

При цьому, за словами Р. Плюща, принцип «Zero Base Budgeting» спрямований на скорочення соціальних зобов’язань держави перед громадянами.

«Це напевно, і є те основне, чому, власне, Мінфін обрав такий принцип планування. При цьому, паралельно передбачено, що відбуватиметься перекладання фінансового тягаря з центрального на місцеві бюджети», — пояснив Руслан Плющ.

Разом з тим, за словами експерта, дефіцит проекту бюджету на 2017 рік складає приблизно 3% ВВП України.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, Кабмін заклав у Бюджет-2017 надходження від спецконфіскації в 10,5 млрд грн.

Источник: unn.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close