Україна

У Держпродспоживслужбі прокоментували скандал навколо заражених яєць з ЄС

В Україні фіпроніл у птахівництві не використовується.

В Україні зареєстровані та використовуються ветеринарні препарати, які містять скандальний фіпроніл, лише для лікування від ектопаразитів котів та собак.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Згідно із повідомленням, станом на 16 серпня випадки незаконного застосування фіпронілу в Україні не зареєстровані.

«Впродовж 2017 року до України з Європейського Союзу харчові яйця не надходили», — наголосили у відомстві.

Яєчний скандал: як зараженый фіпронілом продукт з ферми в Нідерландах сколихнув Європу

10 серпня, 21:26

0
із
0

© Reuters

20 липня Європейська Комісія отримала повідомлення через систему швидкого оповіщення RASFF щодо використання компанією з надання послуг забороненої речовини – фіпронілу — проти червоного кліща (Dermanyssus gallinae) на птахогосподарствах, де переважно утримують кур-несучок, у Нідерландах, Бельгії, Німеччині та Франції.

Зазначається, що фіпроніл заборонений для використання на території ЄС для всіх продуктивних тварин. Діяльність господарств, на яких було проведено таку обробку починаючи з січня, була негайно призупинена, а продукція (яйця/м’ясо птиці) більше не постачалась ні на ринки країн ЄС, ні за їхні межі. 

Читайте також:

"Яєчний скандал": у Нідерландах підозрюваних залишили під вартою

Нагадаємо, скандал навколо заражених фіпронілом курячих яєць вплинув на 15 країн Європейського союзу, Швейцарію та Гонконг. Про це повідомляє AFP у Twitter.

Раніше заражені фіпронілом курячі яйця потрапили у Францію, Великобританію, Німеччину, Нідерланди, Бельгію, Швецію та Швейцарію. Продукт почали вилучати з прилавків магазинів. Наприклад, уряд Франції заявив про 13 виявлених партіях зіпсованих голландських яєць на двох харчових фабриках на заході країни.

Про «яєчний» скандал стало відомо після того, як великі торговельні мережі Німеччини Aldi і Rewe почали вилучати з продажу всі яйця з Голландії.

Фіпроніл, який виявили на них, використовується для боротьби з комахами. Вже куплені яйця покупці могли повернути в магазини без пред’явлення чека. 

ВідеоУ Нідерландах поліція затримала двох директорів компанії через сотні тисяч отруєних яєць

ТСН. Ранок

11 серпня, 10:13

Приєднуйтесь до ТСН у Viber та отримуйте найважливіші новини просто у месенджер!
Джерело: tsn.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close