Україна

Визволено морпіха, який півтора року був у полоні


Визволено морпіха, який півтора року був у полоні

Військовослужбовці загону Янголи шукали варіанти повернення Олександра і всіляко підтримували його матір Ольгу.

Загін спеціальної розвідки ВМС ЗС України Янголи провів багатоетапну спеціальну операцію з евакуації морського піхотинця з тимчасово окупованої території України. Про це в четвер, 4 липня, повідомила пресслужба ВМС України.

Повідомляється, що морпіх Олександр, виконуючи завдання, потрапив у полон, де провів близько півтора року, де витримував тортури і неодноразово ставав свідком знущань з українських полонених.

Військовослужбовці загону Янголи шукали варіанти повернення Олександра і всіляко підтримували його матір Ольгу.

“До останнього моменту я не могла повірити, що це все можливо. Рік тому, на День морської піхоти, Янголи приїхали і пообіцяли його повернути. Пройшов рік – і Саша тепер удома. Я досі не можу в це повірити. Дуже дякую хлопцям за те, що повернули мого сина, – сказала Ольга.

Янголам вдалося провести успішну евакуацію і повернути 29-річного морського піхотинця, але, з міркувань безпеки, подробиці операції не розкриваються.

Зустріч матері та сина відбулася у кабінеті командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірала Олексія Неїжпапи, який особисто контролював проведення операції на всіх її етапах.

“Ми пам’ятаємо про всіх. Про кожного матроса, кожного офіцера. Так, на жаль, багато наших хлопців у полоні, але ми усіх намагаємось повернути. Не так швидко, як хочемо, але ми будемо докладати максимум зусиль, – запевнив командувач

Олександр – 69-а людина, яку Янголи успішно евакуювали на підконтрольну Україні територію.

Нагадаємо,  Україні вдалося повернути з російського полону 10 цивільних людей. Серед них – заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який був захоплений у полон ще в 2021 році. 

Президент України Володимир Зеленський опублікував фото і відео зустрічі визволених із полону.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button