Україна

Виробники продуктів попереджають – цІни на їжу можуть вибухнути

Вітчизняні підприємства вже пів року працюють в умовах різкого подорожчання газу. У матеріалі «Главкома» представники різних галузей виробництва розповіли, за якою ціною наразі вони закуповують природний газ та з якого моменту вартість газу стала кризовою для їхніх підприємств, передає 1news.

Холдингова компанія «Хлібні інвестиції» на початку минулого року закуповувала газ за ціною в межах 5 тис. грн за тисячу кубометрів, розповів заступник генерального директора холдингу Олександр Тараненко. «З весни ціна почала зростати, і до жовтня становила вже 27 тис. грн за тисячу кубів. Критичними стали листопад-грудень, у контрактах на постачання природного газу на січень 2021 року фігурують цифри від 47 до 60 тис. грн. За останніх 20 років збільшення вартості газу в рази не було ніколи», – зазначив фахівець.

Голова наглядової ради групи компаній «Молочний альянс» Сергій Вовченко повідомив, що упродовж 2020 року вартість природного газу для компаній холдингу в середньому становила 5,8 тис. грн за тис. кубометрів. У липні 2021 року вона вже досягла 12,5 тис., а критичною стала з серпня, перетнувши позначку 14 тис. грн за тисячу кубів. Наразі «Молочний альянс» купує тисячу кубометрів газу за ціною 43,2 тис. грн.

Перший заступник голови правління комбінату «Тепличний», що спеціалізується на вирощуванні овочів у закритому ґрунті, Євген Чернишенко повідомляє, що якщо у 2020 році підприємство сплачувало 5,6 тис грн за тисячу кубометрів газу, то в січні-квітні 2021 року вона становила вже 9,7 тис. грн. «Криза почалася у липні – коли природний газ коштував вже 17 тис. грн. Серпень – 19,5 тис. грн, жовтень-листопад – плюс-мінус 35 тис. грн, а у грудні вартість газу досягла позначки 45,2 тис. грн за тисячу кубометрів», – підсумував Євген Чернишенко.

Підтверджує ці дані й президент Спілки хіміків України, що об’єднує підприємства-виробники мінеральних добрив, Олексій Голубов. За його словами, наразі вартість природного газу приблизно однакова для всіх галузей – до 45 тис. грн за тисячу кубометрів. А помітно «кусатися» ціни почали із серпня 2021 року, під осінню посівну кампанію.

 

 

 

 

Back to top button