Україна
Винесено перший вирок за депортацію кримчан
До 10 років позбавлення волі заочно засуджено суддю, причетну до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого півострова.
В Україні вперше винесено вирок за депортацію цивільного населення із Криму. Але йдеться про заочне засудження. Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим та міста Севастополя.
Повідомляється, що до 10 років позбавлення волі заочно засуджено суддю, причетну до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого півострова. Її визнано винуватою у порушенні законів та звичаїв війни.
Після окупації півострова суддя перейшла на службу в незаконно створені судові органи і обійняла керівну посаду голови Вірменського міського суду Республіки Крим. Засуджена брала безпосередню участь у реалізації злочинної політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення в Криму. Суддя достовірно знала, що з 2014 року жителі Криму мають статус осіб, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Попри це вона ухвалила рішення про видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова”, – йдеться у повідомленні.
У прокуратурі зазначають, що незаконне рішення було мотивовано нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням правил перебування на території Російської Федерації.
Проте жодних додаткових дозволів окупаційної адміністрації РФ у Криму для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова за національним законодавством не передбачено. Тому це є серйозним порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення 1949 року, що забороняє незалежно від мотивів здійснювати примусове індивідуальне або масове переселення або депортацію осіб із окупованої території, повідомляє прес-служба.
Керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночевний наголошує, що це перший такий вирок.
“Це перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з окупованого півострова. Свого роду прецедент у правовій системі. Ми бачимо, як послідовна та наполеглива робота органів правопорядку автономії руйнує міф про “безкарність окупаційної влади в Криму”, – зазначив прокурор.
Тим часом ще три обвинувальні акти про аналогічні злочини розглядаються судами.
“До Міжнародного кримінального суду направлено три інформаційні повідомлення з доказами масового видворення громадян України з тимчасово окупованого півострова, насильницького переміщення жителів Криму на материкову частину України, депортації кримських ув’язнених до місць позбавлення волі на території РФ”, – йдеться у повідомленні прокуратури.
Раніше повідомлялося, що окупаційна влада захопленої частини Херсонської області та анексованого Криму має намір залишити дітей, незаконно вивезених у жовтні 2022 року до Євпаторії, навчатися на півострові.
Крім того, у жовтні 2022 року окупанти депортували з Херсона до Росії 34 дітей. Їх вивезли до міста Анапа.
Організатор депортації. Хто така Львова-Бєлова
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news