Україна

Викрито п’ять “схем для ухилянтів” по всій Україні


Викрито п ять схем для ухилянтів по всій Україні

Фігуранти відкритих справ “допомагали” ухилянтам сховатися від призову за межами України.

Служба безпеки України ліквідувала п’ять “схем для ухилянтів” по всій Україні. Про це СБУ повідомила на своєму Telegram-каналі в п’ятницю, 17 листопада.

“У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано сім організаторів оборудок. Серед них – таксист-іноземець, посадовиця лікарні та псевдоактивіст, який видавав себе за «борця з корупцією».

За гроші вони “допомагали” ухилянтам сховатися від призову за межами України. Для цього продавали своїм клієнтам підроблені документи або переправляли їх за кордон поза контрольно-пропускними пунктами”, – йдеться в повідомленні.

Вартість їхніх “послуг” становила до семи тисяч американських доларів.

У Чернівцях затримано місцевого бізнесмена, який за гроші переводив потенційних призовників до сусідньої країни “лісовими стежками”. Фігурант під час спілкування зі своїми клієнтами представлявся “радником голови комітету з питань запобігання корупції в підрозділах ЗСУ”.

У Черкасах викрито медпрацівницю місцевої лікарні, яка за хабарі пропонувала дружинам військовозобов’язаних оформити фіктивну групу інвалідності.

У Львові затримано ще одного організатора нелегального “трафіку”. Ним виявився 43-річний громадянин однієї з країн Південного Кавказу, який тривалий час проживає в Україні. Тим, хто виявляв бажання уникнути призову, фігурант за гроші обіцяв зробити фіктивні пенсійні посвідчення по інвалідності.

На Вінниччині затримано двох місцевих жителів, які на човнах переправляли ухилянтів за межі України через прикордонну річку. За “додаткову” плату в розмірі 1000 євро ділки обіцяли своїм клієнтам оформити документи для подальшої легалізації за кордоном.

На Рівненщині затримано ще двох організаторів незаконної міграції. Зловмисники діяли у “тандемі”: один з них підшукував потенційних втікачів від призову, інший – переправляв їх до Євросоюзу через так звану “зеленку”.

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, на Закарпатті прикордонники затримали 16 ухилянтів, які намагались виїхати з України до Угорщини й Румунії. Усі затримані – чоловіки, вихідці з різних областей України.

 у Волинській області затримали правоохоронця, який організував схему виїзду чоловіків за кордон. Вартість “послуги” складала вісім тисяч доларів.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button